REKLAMA

Papież Franciszek napisał o abp. Hoserze: Z odwagą szedł w świat, ufając, że Bóg jest większy...

Dziś o godzinie 12.00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe - zmarłego 13 sierpnia br. po długotrwałej chorobie - biskupa seniora diecezji warszawsko-praskiej abp Henryka Hosera SAC.
Papież Franciszek Papież Franciszek napisał o abp. Hoserze: Z odwagą szedł w świat, ufając, że Bóg jest większy...
Papież Franciszek / EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA

Msza pogrzebowa sprawowana była pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza. Homilię wygłosił abp Tadeusz Wojda, metropolita gdański.

Podczas celebracji odczytano telegram kondolencyjny Papieża Franciszka.

Z tą odwagą szedł w świat, ufając, że Bóg jest większy od naszego serca i zna wszystko

- napisał Papież.

Było to bezpośrednie odwołanie się do biskupiego zawołania zmarłego duchownego, które brzmiało "Bóg jest większy" [Maior est Deus - łac.].

Łączę się z duchowieństwem i wiernymi w całej Polsce w modlitwie dziękczynienia za życie i pasterski trud tego zasłużonego Sługi Ewangelii

- mogliśmy usłyszeć.

Papież wymieniał wszelkie misje, jakich podejmował się w Kościele zmarły hierarcha. Przypominał jego powołanie i pracę lekarza, kapłana, zakonnika, misjonarza, duszpasterza, przedstawiciela Stolicy Apostolskiej, sekretarza Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, następnie biskupstwa oraz ostatnią misję wizytatora apostolski w Medugorje.

Papież zacytował świadectwo abp. Hosera: "Kiedy patrzę na całość swojej posługi, to widzę, że Opatrzność przewidziała moją misję w Kościele. Każdy poprzedni etap przygotowywał mnie do następnego. Bóg pozwolił mi być spełnionym" podkreślając, że obecnie Bóg uznał misję arcybiskupa za zakończoną i polecił jego duszę Bożemu Miłosierdziu.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura