REKLAMA

Będzie głosowanie nad odwołaniem ministra rolnictwa. Poseł Kukiz’15 zdradził jak zagłosuje

PSL nie ma co liczyć na nasz głos za odwołaniem ministra rolnictwa Grzegorza Pudy – powiedział PAP poseł Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. Jak dodał, jego koło będzie głosowało za pozostawieniem ministra Pudy.
Grzegorz Puda Będzie głosowanie nad odwołaniem ministra rolnictwa. Poseł Kukiz’15 zdradził jak zagłosuje
Grzegorz Puda / fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Twitter

W piątek klub Koalicja Polska-PSL złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy. Ludowcy zarzucają mu brak aktywności m.in. w sprawie ASF czy brak konkretów dotyczących rolnictwa w Polskim Ładzie.

Pod wnioskiem PSL podpisali się posłowie Lewicy; ludowcy liczą na poparcie całej opozycji, także koła Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia i wiceszefa sejmowej komisji rolnictwa Jarosława Sachajki, który krytykował Pudę.

W rozmowie z PAP Sachajko odnosi się do tego apelu PSL. – My, zgodnie z naszą umową programową, będziemy głosowali za pozostawieniem ministra Pudy – odpowiedział. – Na nasz głos PSL nie ma co liczyć – dodał poseł.

– PSL tyle razy słyszał, że Kukiz'15 i PiS ma porozumienie programowe, że jest ono wypełniane, że albo nie rozumieją, co się do nich mówi po polsku, albo próbują tutaj robić taką tanią politykę mieszając rolnikom w głowach – powiedział poseł ugrupowania Pawła Kukiza.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura