REKLAMA

Środki odurzające w produktach Lidla? Prokurator dokonał konfiskaty

Kilka produktów spożywczych w dyskoncie Lidl, zawierających konopie indyjskie, wzbudziło zainteresowanie niemieckiej policji. Prokurator w Heilbronn (Badenia-Wirtembergia) skonfiskował towary, które zostały poddane badaniom.
 Środki odurzające w produktach Lidla? Prokurator dokonał konfiskaty
/ pixabay.com/12222786

 

Lidl, w ramach współpracy z firmą start-upową Green Dealers, wprowadził do sprzedaży towary, zawierające konopie indyjskie.

„Dyskont chciał zarabiać na produktach z konopi indyjskich, wierząc, że nie mają one odurzającego efektu” – opisuje sprawę „Spiegel”. Gdy sprawą zainteresowała się policja, dyskont zapobiegawczo wycofał wszystkie produkty z konopiami ze swojej oferty. Niektóre z nich są obecnie analizowane przez władze.

„Ściśle współpracujemy z władzami – potwierdzili przedstawiciele Lidla w wypowiedzi dla agencji dpa. - Poszczególne produkty są obecnie badane. Nie możemy udzielać więcej informacji z uwagi na toczące się postępowanie”.

Zdaniem śledczych sprawa może dotyczyć naruszenia ustawy o środkach odurzających. Rzecznik prokuratury w Heilbronn potwierdził, że obecnie badane jest, czy „oferowane produkty zawierają THC lub CBD”. Jest to jednak tylko badanie, a nie proces śledczy – podkreśla "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Według Federalnego Urzędu Ochrony Konsumentów, do sprzedaży produktów zawierających kannabidiol (CBD) wymagana jest zgoda. Handel artykułami o wyższej zawartości odurzającego tetrahydrokannabinolu (THC) jest natomiast w Niemczech zabroniony.

Według gazety „Lebensmittelzeitung”, Lidl oferował 21 różnych produktów zawierających konopie, m.in. ciasteczka, herbatniki i napoje energetyzujące.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura