REKLAMA

Dziennikarz Wyborczej broni skandalicznych słów Frasyniuka, obraża i namawia żołnierzy do dezercji?

- Patrzę też z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze powiedziawszy, słowo "żołnierz" jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach Polski poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha, wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępują żołnierze. Śmiecie po prostu - mówił Władysław Frasyniuk na antenie TVN24 przy braku reakcji prowadzącego red. Grzegorza Kajdanowicza. Zdarzenie wywołało powszechne oburzenie.
budynek Agory, Gazety Wyborczej Dziennikarz Wyborczej broni skandalicznych słów Frasyniuka, obraża i namawia żołnierzy do dezercji?
budynek Agory, Gazety Wyborczej / Screen YouTube

Znalazł się jednak i obrońca słów Frasyniuka. Dziennikarz Wyborczej Wojciech Czuchnowski, który pisze: 

- Nie mam żadnych złudzeń co do naszych mundurowych. Słuchali przestępcy Macierewicza, wykonają łajdackie polecenie przestępcy Wąsika…Honor to dla nich słowo bez znaczenia…

(...)

1) Zanim potępisz Frasyniuka, posłuchaj/przeczytaj co dokładnie powiedział. Mówił o konkretnych żołnierzach znęcających się nad uchodźcami: "Słowo żołnierze jest obraźliwe dla tych wszystkich, którzy byli na misjach poza granicami kraju. Mam wrażenie, że to jest wataha, wataha psów".

Frasyniuk2: "wataha psów, która osaczyła biednych słabych ludzi. Tak nie postępują żołnierze, śmiecie po prostu, to nie są ludzkie zachowania. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Plują na wartości o które walczyli ich rodzice albo dziadkowie". Brzmi inaczej niż w przekazie PiS?

- pyta Czuchnowski, który sam, jak na początku cytatu "nie ma złudzeń co do naszych mundurowych" i twierdzi, ze "honor to dla nich słowo bez znaczenia", bo "słuchali legalnego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza"

A żeby nie było wątpliwości co do intencji Czuchnowskiego, pisze również cytując Tuwima:

- Gdy zaczną na tysięczną modłę/Ojczyznę szarpać deklinacją I łudzić kolorowym godłem/I judzić historyczną racją/O piędzi, chwale i rubieży/O ojcach, dziadach i sztandarach o bohaterach i ofiarach/Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin pobłogosławić twój karabin/Rżnij karabinem w bruk ulicy

Czy dziennikarz Wyborczej namawia żołnierzy do dezercji?

Jak to się ma do zagrożenia rosyjskiego na wschodniej granicy?


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura