IV Edycja polsko – węgierskiej Szkoły Liderów w Krasiczynie

Dnia 23 sierpnia w Krasiczynie koło Przemyśla rozpoczyna się czwarta edycja Uniwersytetu Letniego. Wydarzenie organizowane jest od samego początku przez Instytut Współpracy Polsko- Węgierskiej imienia Wacława Felczaka.
 IV Edycja polsko – węgierskiej Szkoły Liderów w Krasiczynie
/ materiały organizatora

Szkoła Liderów ma w założeniu pogłębiać wzajemną współpracę pomiędzy narodami Polski i Węgier, adresowana jest przede wszystkim do młodych ludzi, studentów i uczniów. Uczestnicy poprzednich edycji mieli możliwość skorzystania z bardzo bogatego programu przygotowanego przez Instytut im Wacława Felczaka. Wykłady, panele dyskusyjne, spotkania z przedstawicielami świata nauki i polityki. Młodzi Polacy i Węgrzy poznawali też wspólną historię oraz mieli tez czas na poznanie ludowej kultury na żywo, dzięki koncertom zespołów i nauce ludowych tańców. Zajęcia Szkoły Liderów odbywają się w pięknie położonym zamku krasiczyńskim, będącym prawdziwą perłą polskiego renesansu. Zamek był w przeszłości rezydencją rodziny Sapiehów.

W tegorocznej edycji Szkoły Liderów uczestnicy oprócz stałych już elementów związanych z pogłębianiem wiedzy będą mogli zapoznać się z zupełnie nowymi atrakcjami. Będzie to między innymi wynaleziony na Węgrzech sport – teqball, połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego.

 

W dniu dzisiejszym uczestnicy Szkoły, studenci z Polski i Węgier będą poznawać postać profesora Wacława Felczaka, patrona Instytutu Współpracy Polsko Węgierskiej, historyka dziejów polsko-węgierskich, jednego z kurierów karpackich, więźnia stalinowskich więzień.  

https://kurier.plus/node/2806 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe