REKLAMA

Błaszczak: Jedna z gwiazd TVN zaatakowała żołnierzy Wojska Polskiego

Szef MON Mariusz Błaszczak spotkał się dzisiaj z żołnierzami pilnujący granicy polsko-białoruskiej. Polityk mówił m.in. o "haniebnym zdarzeniu" jakie miało miejsce na antenie TVN24.
Szef MON Mariusz Błaszczak Błaszczak: Jedna z gwiazd TVN zaatakowała żołnierzy Wojska Polskiego
Szef MON Mariusz Błaszczak / TVP Info/zrzut ekranu

– Chciałem osobiście podziękować żołnierzom wojska polskiego za ich codzienną służbę. Właśnie tu, na granicy polsko-białoruskiej – mówił szef resortu obrony podczas wystąpienia w Kopczanach, na granicy polsko-białoruskiej.

– Moje podziękowania są tym bardziej zasadne, właściwe, kiedy żołnierze wojska polskiego są atakowani. Miało miejsce haniebne zdarzenie – podkreślił dalej Błaszczak.

– Wczoraj jedna z gwiazd TVN w sposób urągający wszelkim standardom, wszelkim normom, zaatakowała żołnierzy wojska polskiego. Dziś podpisałem zawiadomienie o możliwości popełniania przestępstwa, polegające właśnie na zaatakowaniu funkcjonariusza, czyli żołnierza wojska polskiego na służbie – poinformował dalej polityk.

– Władysław Frasyniuk już w 2017 roku atakował polskiego policjanta. Jakkolwiek sprawa by się nie zakończyła tym razem, uważałem, że moim obowiązkiem jako ministra obrony narodowej jest taka właśnie reakcja – dodał szef MON.

Skandaliczna wypowiedź Frasyniuka

Władysław Frasyniuk w niedzielę na antenie TVN24 obraził polskich żołnierzy, którzy strzegą białorusko-polskiej granicy.

–  Patrzę (...) z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Szczerze powiedziawszy, słowo "żołnierz" jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach Polski poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha, wataha psów, która osaczyła biednych, słabych ludzi. Tak nie postępują żołnierze. Śmiecie po prostu – mówił Frasyniuk przy braku reakcji prowadzącego red. Grzegorza Kajdanowicza (CZYTAJ WIĘCEJ).


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura