REKLAMA

Ewakuowano go z Afganistanu do Danii. Został aresztowany po wylądowaniu

Ewakuowany z Kabulu przez duńskie władze 23-letni mężczyzna został w poniedziałek zatrzymany w Kopenhadze w związku z sądowym zakazem wjazdu do Danii.
Samolot z osobami ewakuowanym z Afganistany po wylądowaniu w Kopenhadze. Ewakuowano go z Afganistanu do Danii. Został aresztowany po wylądowaniu
Samolot z osobami ewakuowanym z Afganistany po wylądowaniu w Kopenhadze. / PAP/EPA/Mads Claus Rasmussen

Jak poinformowała duńska policja, mężczyzna przybył w niedzielę samolotem ewakuacyjnym ze 131 innymi osobami. Nie mając dokumentów, podał się za mieszkającego w Danii brata. W Kopenhadze ustalono jednak jego prawdziwą tożsamość.

Okazało się, że 23-latek został 12 lipca ubiegłego roku deportowany przez Stambuł do Afganistanu i ma zakaz powrotu do Danii. 

Wcześniej został skazany na 3 lata i 11 miesięcy za kradzież i nielegalne posiadanie broni. Według mediów należał do gangu Loyal To Familia.

Mężczyzna decyzją sądu trafił w poniedziałek do aresztu na 24 dni. Jego obrońca tłumaczył, że przybył on do Danii, gdzie ma ojca oraz rodzeństwo, aby "zapewnić sobie bezpieczeństwo". Fałszywemu imigrantowi grozi do 3 lat więzienia za złamanie zakazu wjazdu do Danii.

Duńskie władze w związku z zajęciem Afganistanu przez talibów wstrzymały do 8 października deportacje do tego kraju.

Do tej pory kilkoma samolotami Dania ewakuowała ok. 650 osób.

(PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura