REKLAMA

Lech Polish Hip-Hop Music Awards już za nami! To była eksplozja pozytywnych emocji i wielkiej radości.

Ten kto był we wrocławskiej Hali Stulecia podczas pierwszej edycji Lech Polish Hip-Hop Music Awards na pewno nie wyszedł zawiedziony. Organizatorzy wywiązali się ze swoich obietnic z nawiązką. Połączenie koncertów z galą rozdania nagród przyniosło niesamowite emocje, nie obyło się także bez kilku spektakularnych niespodzianek.
Lech Polish Hip-Hop Music Awards Lech Polish Hip-Hop Music Awards już za nami! To była eksplozja pozytywnych emocji i wielkiej radości.
Lech Polish Hip-Hop Music Awards / Materiały prasowe

 

 

To była wielka muzyczna uczta. Kilka tysięcy widzów było świadkami wyjątkowego wydarzenia. Miesiące przygotowań, setki godzin planowania, logistyka związana z największą jak dotąd sceną w ponad stuletniej historii Hali Stulecia zaowocowało wydarzeniem z niesamowitym rozmachem, perfekcyjną organizacją i dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Warto również podkreślić obecność znakomitych gości, którzy wręczali statuetki zwycięzcom. Plejada gwiazd ze świata mediów, kina, muzyki i sportu była pod wrażeniem pozytywnej atmosfery, która udzieliła się również im. Yankes, Natalia Tober, Mery Spolsky, Karolina Czarnecka, Tomasz Smokowski, Liroy, Marcin Różal Różalski to tylko nieliczni z wielu wręczających, którzy zapamiętają to wydarzenie jako wydarzenie bez precedensu.

 

Wygrani Lech Polish Hip-Hop Music Awards

 

Chyba nikt nie miał wątpliwości, że największym zwycięzcą gali zostanie Quebonafide, którego nagrodzono aż czterema statuetkami, w tym najważniejszymi: za Album roku oraz Artystę roku, a także za Kooperację roku i Video roku. Gremium mocno doceniło także wytwórnię SBM Label, ponieważ jej reprezentanci otrzymali aż trzy statuetki: za Najlepszy Label roku, Debiut roku, który padł łupem Maty za płytę "100 dni do matury", a także Wydarzenie roku, którym okrzyknięto #Hot16Challenge2. Dwie nagrody przypadły Łonie i Webberowi, których doceniono za Epkę roku ("Śpiewnik domowy") i Utwór roku ("Echo"). Statuetka za Debiut roku, którą zgarnął Mata była szczególnym wyróżnieniem, jako jedyna pokryta została 24-karatowym złotem. Odkryciem roku został natomiast Asthma, Producentem roku Gremium wybrało @atutowy, natomiast DJ Steez został wyróżniony w kategorii Instrumentalnej płyty roku za "Lost Tapes 001". Singl roku to FalaGuziora i Oskara, a Featuringiem roku zwrotka tego drugiego we wspomnianym utworze. Zespołem roku nagrodzono pomorską Undadasea, natomiast stołeczne WCK i JWP/BC sięgnęły po statuetki w kategoriach Undergroundowy album roku i Mixtape roku, odpowiednio za "Skład Kru" i "Koledzy. Mixed by Falcon1".

 

Statuetki Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2021 przyznane zostały w 18 kategoriach. Oto pełne wyniki:

 

 • Album Roku: Quebonafide "Romantic Psycho"
 • EP-ka Roku: Łona i Webber "Śpiewnik domowy"
 • Singiel Roku: Guzior feat Oskar "Fala"
 • Utwór Roku: Łona i Webber "Echo"
 • Kooperacja Roku: Quebonafide feat. Daria Zawiałow "BUBBLETEA"
 • Artysta Roku: Quebonafide
 • Odkrycie Roku: Asthma
 • Debiut Roku: Mata "100 dni do matury"
 • Zespół Roku: Undadasea
 • Label Roku: SBM Label
 • Wydarzenie Roku: #Hot16challenge2
 • Undergroundowa Płyta Roku: WCK "Skład Kru"
 • Producent Roku: @atutowy
 • Featuring Roku: Guzior feat. Oskar83 "Fala"
 • DJ Roku: DJ Falcon1
 • Video Roku: Quebonafide "SZUBIENICAPESTYCYDYBROŃ"
 • Instrumentalna Płyta Roku: Steez83 "Lost Tapes 001"
 • Mixtape Roku: JWP/BC "Koledzy. Mixed by Falcon1"

 

Zwycięzców wybrało Gremium składające się z 25 osób. Jego przewodniczącymi byli Marcin Flint i Dawid Bartkowski. Warto podkreślić, że bardzo istotny był także głos słuchaczy, którzy oddali w internetowej wersji plebiscytu blisko 300 tys. głosów. Zwycięzcy w głosowaniu publiczności otrzymywali punkt równoważny jednemu głosowi członka Gremium. Warto wspomnieć także, że głosowanie Gremium było tajne i zaprotokołowane notarialnie.

 

Nie tylko statuetki

 

Jednak Lech Polish Hip-Hop Music Awards to nie tylko nagrody, ale przede wszystkim wyjątkowe koncerty, których nie można było obejrzeć nigdzie indziej. Dla zgromadzonych w Hali Stulecia wystąpiło kilkunastu wykonawców, którzy przygotowali nietypowe i bardzo wyjątkowe aranżacje swoich utworów. Wsparła ich w tym Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego pod batutą Jacka Piskorza. Hip-hopowego klimatu dodał stojący za deckami znakomity DJ Falcon1, laureat statuetki w kategorii DJ roku oraz Mixtape roku.

 

Na scenie głównej wystąpili m.in. Avi & Louis Villain, Donguralesko, Guzior, Hrypa, JWP/BC, Kabe, O.S.T.R., Paluch, Reto/Borixon, Sarius, Solar, Tede, Te-Tris, Tymon, WCK, Wini/Mops, Włodi/1988 i WRR. Na szczególną uwagę zasługuje Tymon, żywa legenda polskiego rapu, dla którego był to pierwszy występ na scenie od wielu lat.

 

Plany na przyszłość

 

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura