REKLAMA

Limity osób na beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Paulini zapraszają wszystkich na Jasną Górę

Nie od dziś wiadomo, że podczas zbliżającej się beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej będą obowiązywały limity osób. Z pomysłem dla wiernych, pragnących w sposób wspólnotowy przeżyć tę uroczystość, wystąpili paulini z Jasnej Góry.
Święcenia biskupie ks. Stefana Wyszyńskiego (Jasna Góra, 1946) Limity osób na beatyfikacji kard. Wyszyńskiego. Paulini zapraszają wszystkich na Jasną Górę
Święcenia biskupie ks. Stefana Wyszyńskiego (Jasna Góra, 1946) / wikipedia/public domain

 

"Wszystkich, którzy nie mogą się udać do Warszawy, a chcą, nie przed telewizorem, ale w sposób wspólnotowy i radosny przeżyć tę uroczystość, zapraszamy tutaj na Jasną Górę, gdzie ks. Prymas spędził podczas swojej biskupiej posługi ponad 600 dni. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, dziękczynienia i radowania się z tego wydarzenia właśnie tutaj"

- powiedział podczas konferencji o. Samuel Pacholski, przeor klasztoru na Jasnej Górze.

Program wydarzeń modlitewnych oraz artystycznych obejmie sobotę 11 września oraz sam dzień beatyfikacji - niedzielę 12 września. W sobotę czuwanie przez uroczystością rozpocznie się wieczorem Apelem Jasnogórskim. Później nastąpi czuwanie animowane przez młodzież ze szkół katolickich.

12 września celebracje rozpoczną się o godz. 9.00. Zebrani będą mogli wysłuchać niezwykłego koncertu zatytułowanego „Czas to miłość – polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego”. Koncert jest projektem Stacji 7 oraz Dariusza Malejonka, realizowany dzięki Narodowego Centrum Kultury. Ma on być formą hołdu dla osoby i dzieła kard. Wyszyńskiego.

O godz. 11.00 zebrani będą mogli wziąć udział w mszy św. a po niej - dzięki rozstawionym telebimom - wierni będą uczestniczyć w uroczystościach beatyfikacyjnych w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Ojcowie paulini zapraszają do Częstochowy wszystkich pragnących przeżyć to - wielkie dla Kościoła w Polsce - wydarzenie, razem.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura