REKLAMA

Prezydent Duda o pomocy dla Ukrainy: Chciałbym, żeby to był widomy znak solidarności i przyjaźni

– Mam nadzieję, że ten sprzęt pomoże ludziom, pomoże tym, którzy tutaj na Ukrainie walczą o życie innych, lekarzom, pielęgniarkom – mówił prezydent Andrzej Duda.
Prezydent RP Andrzej Duda (C) i minister ochrony zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko (L) podczas uroczystości przekazania przez Polskę pomocy solidarnościowej dla Ukrainy w centrum logistycznym Biokon w Kijowie. Prezydent Duda o pomocy dla Ukrainy: Chciałbym, żeby to był widomy znak solidarności i przyjaźni
Prezydent RP Andrzej Duda (C) i minister ochrony zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko (L) podczas uroczystości przekazania przez Polskę pomocy solidarnościowej dla Ukrainy w centrum logistycznym Biokon w Kijowie. / PAP/Leszek Szymański

–  Wiemy doskonale, że wszyscy w tej chwili, cały świat, my także tutaj w naszej części Europy zmagamy się z pandemią koronawirusa – tłumaczył prezydent Andrzej Duda, który uczestniczył dzisiaj w Kijowie w przekazaniu przez Polskę środków do walki z koronawirusem, w tym szczepionek.

– 21 ciężarówek, 127 ton sprzętu medycznego, materiałów medycznych, ochronnych, sprzętu ratującego życie. Wartość pomocy 18 mln zł, czyli gdyby próbować to szybko przeliczyć na euro to będzie ponad 4 mln euro – podkreślił polski polityk. 

 

 

 

– Mam nadzieję, że ten sprzęt pomoże ludziom, pomoże tym, którzy tutaj na Ukrainie walczą o życie innych, lekarzom, pielęgniarkom. Wszystkim tym, którzy takim sprzętem posługują się na co dzień, realizując swoją służbę wobec drugiego człowieka – dodał prezydent.

– Ale chciałbym, żeby był to także ten widomy znak solidarności i przyjaźni, tego że Polska jest dobrym sąsiadem, który jest wtedy, kiedy jest potrzebny – stwierdził Duda. 
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura