REKLAMA

Napisał, że Kukiz to "gnój" i "gnida". Pracownik UAM przeprasza

Pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM) przeprosił w sieci Pawła Kukiza za swoje tweety, które mogły urazić polityka.
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie  Napisał, że Kukiz to
Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz w Sejmie / Flickr.com/ Piotr Drabik / CC BY 2.0)

W ubiegłym tygodniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poprosił władze uczelni o zajęcie się tą sprawą.

Doktor z UAM obraża Kukiza w sieci

Czarnek podkreślił w czwartek na antenie Radia Poznań, że jako minister edukacji i nauki "nie pozwoli, żeby tego typu osoby nosiły miano akademików, nosiły miano nauczycieli akademickich". Stacja przypomniała, że pracownik poznańskiej uczelni napisał o Pawle Kukizie "gnój" i "gnida", a kilku innych posłów nazywał "kundlami Kaczyńskiego".

Szef resortu nauki, nie wymieniając imienia i nazwiska naukowca, powiedział, że jest on germanistą i ma tytuł doktora. Minister przyznał, że pracownik uczelni miał skasować „obelżywego tweeta pod adresem pana posła Kukiza”.

– Ale to trochę za mało. Trzeba jeszcze przeprosić, choćby pana Kukiza, za to tragiczne zachowanie – dodał Czarnek.

„@pkukiz Jeżeli poczuł się Pan urażony moimi tweetami z dni 11-12 sierpnia br., przepraszam. Wszystkie wpisy, w których pada Pańskie nazwisko, skasowałem” – napisał we wtorek na Twitterze opisywany pracownik UAM.

Minister Czarnek na antenie Radia Poznań podkreślił, że autor obraźliwych słów "jest jedną z twarzy jednego z niezwykle ważnych uniwersytetów w Polsce", dlatego wystosował do władz UAM pismo z prośbą o pilne zajęcie się sprawą.

Władze poznańskiego uniwersytetu do tej pory oficjalnie nie odniosły się do sprawy.(PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura