REKLAMA

"Sterczewski chciał uciec i złożyć podanie o azyl?". Fala komentarzy po rajdzie posła KO zakończonym ostrym przyziemieniem

Na granicy z Białorusią trwa kryzys związany z koczującymi po białoruskiej stronie imigrantami, według doniesień, głównie Irakijczykami dowożonymi nad granicę przez białoruskie służby.
"Franek" Sterczewski / Wikipedia CC BY-SA 3,0 pl Adrian Grycuk

W czasie kiedy trwa operacja hybrydowa reżimu Łukaszenki przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie, politycy opozycji, "wiodące media", celebryci i "obrońcy praw człowieka" nakręcają histerię i stosują moralny szantaż, by de facto udrożnić kanał przerzutu ludzi do Polski.

Padają obraźliwe słowa wobec żołnierzy i funkcjonariuszy, politycy opozycji domagają się "dopuszczenia" do imigrantów, którzy pozostają po białoruskiej stronie, co musiałoby się wiązać z nielegalnym przekroczeniem granicy i incydentem granicznym.

Polski rząd skierował do imigrantów pomoc humanitarną przez legalne przejście graniczne, jednak pomoc nie została przez ludzi Łukaszenki przyjęta.

Przykładem wyjątkowej groteski był rajd posła Koalicji Obywatelskiej "Franka" Sterczewskiego, który usiłując uciec pilnującym granicy funkcjonariuszom Straży Granicznej wyłożył się na łące jak długi. 

Sprawa wywołała w sieci falę komentarzy


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura