REKLAMA

Polityk apeluje do Sterczewskiego. „Zrzeknij się mandatu i nie ośmieszaj Sejmu”

Dochodzimy do absurdalnej sytuacji, że polskie służby muszą więcej zajmować się naszymi posłami opozycji i mają z nimi większy problem niż z tymi migrantami na granicy – powiedział podczas konferencji prasowej poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny.
 Polityk apeluje do Sterczewskiego. „Zrzeknij się mandatu i nie ośmieszaj Sejmu”
/ fot. TVP Info


Trwa kryzys związany z obecnością imigrantów na granicy z Białorusią. Według doniesień pozostających po stronie białoruskiej najprawdopodobniej Irakijczyków dostarczyły tam służby Białorusi w ramach operacji mającej destabilizować takie kraje jak Polska, Litwa czy Łotwa.

Białoruski reżim przedstawia służby tych krajów jako "bezduszne", o litewskich mówi wręcz, ze są „nazistowskie. W tym samym czasie w Polsce politycy opozycji, "wiodące media", celebryci i "obrońcy praw człowieka" budują nastrój histerii i moralnej presji, obrażają polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, oraz kwestionują legalność działania służb.

Szczytem groteski okazał się rajd posła Koalicji Obywatelskiej "Franka" Sterczewskiego, który usiłował biegiem przekroczyć nielegalnie granicę przewracając się przy tym.

ZOBACZ WIDEO: "Upadek instytucji immunitetu". Nie uwierzycie co zrobił na granicy z Białorusią "poseł" Sterczewski 
 

„Zrzeknij się mandatu”


Do szokującego zachowania posła Koalicji Obywatelskiej odniósł się podczas specjalnej konferencji prasowej poseł Mariusz Kałużny. – To nie jest tak, jak próbuje opozycja wmówić części Polaków, że tylko oni są wrażliwi na krzywdę ludzką. Wielu potrzebujących mamy nadal w Polsce, nie widziałem opozycji biegającej z workami z jedzeniem i pomagającej potrzebującym – stwierdził polityk Solidarnej Polski.

– Dochodzimy do absurdalnej sytuacji, że polskie służby muszą więcej zajmować się naszymi posłami opozycji i mają z nimi większy problem niż z tymi migrantami na granicy – zwrócił uwagę Kałużny i poprosił polityków opozycji o „opamiętanie się i postawę propolską”.

– Apelujemy do Donalda Tuska, to są pana politycy, prosimy, żeby z polskiego państwa nie robić groteski (…) Apelujemy także do pana Sterczewskiego po jakże haniebnym i wstydliwym wczorajszym spektaklu, żeby zrzekł się mandatu posła i żeby nie ośmieszał naszej Izby – dodał.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura