REKLAMA

W grudniu Papież Franciszek kończy 85 lat. Włoski dziennikarz katolicki o ew. rezygnacji: "więcej niż prawdopodobna"

Włoski dziennikarz katolicki Antonio Socci w artykule "Szepty w Watykanie: Konklawe wisi w powietrzu" spekuluje na temat ewentualnej rezygnacji Papieża Franciszka. Głównym powodem miałby być stan jego zdrowia.
Papież Franciszek W grudniu Papież Franciszek kończy 85 lat. Włoski dziennikarz katolicki o ew. rezygnacji:
Papież Franciszek / Wikipedia CC BY-SA 2,0 Korea.net

Tomasz Terlikowski, na swoim profilu w mediach społecznościowych, odnosi się do informacji podanych przez szefa włoskiego portalu Il Sismografo, Luisa Badillę, według którego kwestie papieskich emerytur zostaną w krótkim czasie uregulowane prawnie. Red. Terlikowski zastanawia się na konsekwencjami wprowadzenia nowych przepisów.

"Zapowiedź - na razie nieoficjalna, z poziomu świetnie poinformowanego redaktora naczelnego portalu „Il sismografo” Luisa Badilli - opublikowania w ciągu kilku tygodni konstytucji poświęconej sytuacji prawnej powstającej, kiedy Ojciec Święty zrzeknie się dalszego pełnienia urzędu następcy Piotra, a kardynałowie wybiorą jego następcę - to ważny sygnał"

- podkreśla.

Z kolei Socci uważa, że stan zdrowie Papieża Franciszka po operacji jelita grubego może być bagatelizowany. W grudniu Ojciec Święty skończy 85 lat, czyli wiek, w którym abdykował Benedykt XVI. Możliwość rezygnacji Papieża z powodów zdrowotnych uważa on za "więcej niż prawdopodobną". Sugeruje również, że do abdykacji może się przyczynić trudna sytuacja w Kościele.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura