[Tylko u nas] Dr Rafał Brzeski: Gdzie się podziała Kamala Harris?

Waszyngtońskie wróble ćwierkają, że dni obecności Joe Bidena w Białym Domu są policzone. Londyński dziennik Daily Telegraph ocenia, że stołeczna elita polityczna już się od niego odwróciła i tylko czekać, kiedy rządy przejmie córa neobolszewiskiej rewolucji Kamala Harris.
Kamala Harris [Tylko u nas] Dr Rafał Brzeski: Gdzie się podziała Kamala Harris?
Kamala Harris / EPA/VIETNAM NEWS AGENCY / LAM KHANH HANDOUT VIETNAM OUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA

Afgańska katastrofa pogrąża skutecznie Bidena w oczach Amerykanów, czego odbiciem są sondaże. Według opublikowanego we wtorek przez USA Today, większość badanych, 55%, nie aprobuje prezydenckich decyzji. Zaledwie połowa pozytywnie ocenia sposób walki z epidemią koronawirusa a tylko 39% program odbudowy gospodarki. Natomiast niemal trzy czwarte indagowanych negatywnie oceniło ewakuację z Afganistanu. W sondażu dla portalu The Hill notowania Bidena spadły o 6 % w stosunku do sondażu z początku sierpnia i tylko 49% badanych pozytywnie oceniło jego poczynania. Taką samą opinię wyrazili respondenci pytani przez NBC News.

Przy takich “słupkach” nie dziwi, że Kamal Harris dystansuje się od szefa, tym bardziej, że otrzymała od niego wredne zadanie nadzorowania sytuacji na granicy z Meksykiem, gdzie masy imigrantów szturmują USA. Trudno zarobić na tym polityczne punkty, a tymczasem jej rywal w wewnątrzpartyjnych przepychankach, Pete Buttigieg, został sekretarzem transportu i teraz krąży po całym kraju obiecując na prawo i lewo drogi i mosty z post-COVIDowego budżetu na rozwój infrastruktury.

Do wzajemnych niechęci wewnątrz Białego Domu dochodzi krytyka ze strony Republikanów, którzy pytają, gdzie się podziewa pierwsza w historii USA “wiceprezydentka”, kiedy w Afganistanie władzę przejmują talibowie? Jeszcze na początku sierpnia mówiła w wywiadzie dla portalu  The Atlantic jak istotne jest dla niej “iść naprzód i walczyć o równość na płaszczyźnie rasy, płci i całej reszty”, a dwa tygodnie później ani słowa o doli afgańskich kobiet i dziewcząt zmuszanych do seksualnego niewolnictwa. Gdzie odważna obrona ich praw? Gdzie troska o dziewczęta, które uczestniczyły w prowadzonym przez Departament Stanu programie oświatowym. Talibowie dawno już ostrzegali, że zostaną przykładnie ukarane za krnąbrność. Milczy “wiceprezydentka” i milczy jej Drużyna (Squad), czyli pięć dam i jeden “rodzynek” uważanych za najbardziej postępowych i zlewicowanych członków Kongresu Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że sprawowanie urzędów w kryzysowej sytuacji dla państwa to coś zupełnie innego niż wygłaszanie płomiennych wykładów o krytycznej teorii rasy w uniwersyteckich aulach, gdzie na sali siedzą tłumy zaczadzonych ideologią studentów o “błękitnych oczach nie zmąconych żadną myślą” - jak mawiał Władimir Bukowski, który starał się wytłumaczyć młodym Amerykanom czym jest realny socjalizm w Związku Sowieckim.

Jak się wydaje Drużyna nie zwiastuje przełomowej zmiany wobec ekipy Bidena, którą złośliwi malują jako popłuczyny po różnych zespołach z różnych okresów, kiedy władzę sprawowali Demokraci. Tak więc jeśli waszyngtońskie wróble się nie mylą, to nie ma co liczyć, aby w Gabinecie Owalnym pojawiła się postać o lwim pazurze zamiast miękiszona. Linia sukcesji na urzędzie prezydenta daje pierwszeństwo wiceprezydentowi a następnymi są spiker Izby Reprezentantów czyli Nancy Pelosi, która zieje nienawiścią do Donalda Trumpa i trumpizmu, przewodniczący Senatu i dalej sekretarz stanu. Wiele  wskazuje, że po degradacji międzynarodowej pozycji USA trzeba się przygotować na narzuconą od góry rewolucję progresistów i druzgotanie porządku wewnętrznego Stanów Zjednoczonych, aż do wyborów 2024 roku. Innej demokratycznej alternatywy nie widzę.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu z ostatniej chwili
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu

Federacji High League zostały zamrożone środki finansowe i zasoby gospodarcze. W sieci pojawiło się pismo wydane w tej sprawie przez MSWiA.

Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost z ostatniej chwili
Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost

– Twitter zostanie wyrzucony z EU w przypadku naruszenia jej zasad – oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach z ostatniej chwili
„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach

Alicja Majewska została zapytana, co przed występem musi znaleźć się w jej garderobie. Pozwoliła sobie na krótką dygresję i wspomniała o młodych artystach.

Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce z ostatniej chwili
Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie narusza trójpodziału władzy; na koniec jej decyzja może być zaskarżona do sądu i to sąd rozstrzyga w tej sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy” z ostatniej chwili
Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy”

– Słuchajcie, odpuśćcie sobie, odpuśćmy sobie naprawdę z tym marszem 4 czerwca – mówił niedawno lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W poniedziałek, po decyzji prezydenta ws. specjalnej komisji mającej wyjaśnić rosyjskie wpływy w Polsce, Hołownia zmienił zdanie.

Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle

Książę Harry w swojej autobiografii "Spare" opisał szokującą reakcję księcia Williama sprzed lat na wieść, że jego młodszy brat spotyka się z amerykańską aktorką Meghan Markle.

Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA z ostatniej chwili
Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA

Zdecydowałem o wpisaniu na listę sankcyjną 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. Osoby te dostaną m.in. zakaz wjazdu do strefy Schengen. Sankcje obejmą też 20 podmiotów i 16 przedsiębiorców powiązanych głównie z rosyjskim kapitałem - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy z ostatniej chwili
Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. W sieci zawrzało.

Poczułam się upokorzona. Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z Nasz nowy dom z ostatniej chwili
"Poczułam się upokorzona". Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z "Nasz nowy dom"

– Myślę, że właśnie o upokorzenie chodziło – powiedziała w rozmowie z "Wysokimi Obcadami" Katarzyna Dowbor, opowiadając o kulisach zwolnienia z programu "Nasz nowy dom". 

Afera w Bułgarii z udziałem Ursuli von der Leyen. Ujawniono nagranie z ostatniej chwili
Afera w Bułgarii z udziałem Ursuli von der Leyen. Ujawniono nagranie

W Bułgarii wybuchła polityczna afera, w którą zamieszana jest przewodnicząca Komisji europejskiej Ursula von der Leyen.

Emerytury
Stażowe