REKLAMA

Sondaż: Większość Polaków przeciw wpuszczaniu migrantów

Blisko 55 proc. badanych uważa, że Polska nie powinna przyjmować uchodźców i migrantów - wynika z sondażu IBRIS dla Wydarzeń Polsatu opublikowanego w środę. Ponad 38 proc. respondentów opowiedziało się za ich wpuszczaniem.
pas przygraniczny Sondaż: Większość Polaków przeciw wpuszczaniu migrantów
pas przygraniczny / PAP/Artur Reszko

W sondażu IBRIS dla Wydarzeń telewizji Polsat zadano dwa pytania. Na pierwsze: czy Polska powinna wpuszczać migrantów i uchodźców? "raczej nie powinna" odpowiedziało 33,8 proc. respondentów, "zdecydowanie nie powinna" - 21,1 proc. Oznacza to, że blisko 55 proc. pytanych opowiedziało się przeciwko przyjmowaniu migrantów lub uchodźców.

30,9 proc. respondentów uznała, że Polska "raczej powinna" wpuszczać te osoby, "zdecydowanie powinna" - było zdania 7,4 proc. pytanych. Zatem ponad 38 proc. respondentów opowiedziało się za ich przyjęciem. Blisko 7 proc. ankietowanych nie było w stanie wyrazić swojej opinii w tej kwestii.

Ankietowanym zadano też pytanie dotyczące budowania muru na polsko-białoruskiej granicy. "Opinie o murze granicznym są podzielone, z niewielką przewagą poparcia dla idei budowy (47,4 proc.). Radykalne postawy mają mężczyźni (59 proc.), osoby z niższym wykształceniem oraz mieszkające na wsiach i w mniejszych miastach" - czytamy na Polsat News. Zdecydowanych przeciwników wznoszenia muru jest 21,1 proc., a respondentów, którzy raczej są jego przeciwnikami jest 22,3 proc. Zdania na ten temat nie ma 9,2 proc. ankietowanych.(PAP)

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura