REKLAMA

Coraz ciekawsi goście. Kosiniak-Kamysz wystąpi na Campusie Polska Przyszłości Trzaskowskiego

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz będzie gościem rozpoczynającego się w piątek Campusu Polska Przyszłości, który organizuje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - poinformowano w czwartek na Twitterze.
 Coraz ciekawsi goście. Kosiniak-Kamysz wystąpi na Campusie Polska Przyszłości Trzaskowskiego
/ / screen video TVN24

"Prezes PSL, były minister pracy i polityki społecznej, doktor nauk medycznych - o czym przypomniał nam wszystkim w czasie pandemii, pracując jako wolontariusz w jednym z krakowskich szpitali - Władysław Kosiniak-Kamysz będzie gościem Campusu Polska Przyszłości. Do zobaczenia w Olsztynie!" - napisali w czwartek na Twitterze organizatorzy wydarzenia.

Campus Polska Przyszłości rozpocznie się w piątek po południu od wystąpień szefa PO, byłego premiera Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego; ostatni panel dyskusyjny zaplanowany jest na późny wieczór w środę. Imprezie oprócz wykładów i warsztatów będą towarzyszyły wydarzenia kulturalne (koncerty i spektakle); uczestnicy będą też mogli korzystać z rozrywek sportowych.

Wśród zaproszonych gości są m.in. burmistrzowie Londynu i Budapesztu: Sadiq Khan i Karácsony Gergely, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, publicystka i pisarka Anne Applebaum, jej mąż, były szef MSZ Radosław Sikorski, prezydenci: Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, Wrocławia Jacek Sutryk, Białegostoku Tadeusz Truskolaski i Rzeszowa Konrad Fijołek, b. prezes TK Andrzej Rzepliński, b. RPO Adam Bodnar, b. prezes NBP Leszek Balcerowicz, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart, reżyser Jan Komasa, pisarze: Jakub Żulczyk, Zygmunt Miłoszewski, Wojciech Chmielarz i Vincent V. Severski oraz redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik. Podczas koncertów wystąpią: Brodka, Krzysztof Zalewski, Organek i Natalia Przybysz.

Wszystkie imprezy będą się odbywały w miasteczku akademickim Kortowo na obrzeżach Olsztyna. W Campusie weźmie udział ponad tysiąc uczestników w wieku 18-35 lat oraz 200 prelegentów i panelistów.

Campus Polska Przyszłości potrwa do 2 września. Patronem i inicjatorem wydarzenia jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i jego ruch Wspólna Polska. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura