Francuzi przeciwko przepustkom sanitarnym. Zdumiewające nagranie z Paryża

Na początku sierpnia w życie weszły nowe przepisy dotyczące wstępu do placówek kulturalnych i rozrywkowych, ale też m.in. restauracji. Część Francuzów zdecydowanie sprzeciwia się nowym obostrzeniom.
Francuzi protestując przeciwko nowym obostrzeniom, zgodnie z którymi, aby wejść do restauracji należy mieć certyfikat świadczący o szczepieniu albo ujemny wynik testu. Francuzi przeciwko przepustkom sanitarnym. Zdumiewające nagranie z Paryża
Francuzi protestując przeciwko nowym obostrzeniom, zgodnie z którymi, aby wejść do restauracji należy mieć certyfikat świadczący o szczepieniu albo ujemny wynik testu. / Youtube/The Telegraph

W połowie lipca prezydent Francji Emmanuel Macron Macron poinformował o zmianach dotyczących obostrzeń i szczepień. Poza obowiązkiem szczepień pracowników służby zdrowia od sierpnia zaświadczenie o pełnym szczepieniu lub o niedawno zakończonej chorobie będą wymagane w rożnych placówkach i instytucjach – w tym w barach, restauracjach, kawiarniach i centrach handlowych.

To właśnie te nowe regulacje nie podobają się wielu Francuzom, którzy sprzeciwiają przez wprowadzeniem tzw. przepustek sanitarnych, bez których nie można wejść np. do restauracji.

 

 

 

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych widać jak mieszańcy Paryża protestują przed lokalami, które wymagają przepustek. Grupy ludzi siedzą na chodniku i ulicy jedząc na przeciwko lokali.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe