REKLAMA

Atak przy lotnisku w Kabulu. Al-Dżazira: Zginęło co najmniej 11 osób, wśród rannych obcokrajowcy

Do ataku doszło w okolicach jednej z bram wejściowych na teren lotniska. Z doniesień medialnych wynika, że w wyniku wybuchu zginęło co najmniej 11 osób, jest wielu rannych.
Do ataku doszło w okolicach jednej z bram wejściowych na teren lotniska w Kabulu Atak przy lotnisku w Kabulu. Al-Dżazira: Zginęło co najmniej 11 osób, wśród rannych obcokrajowcy
Do ataku doszło w okolicach jednej z bram wejściowych na teren lotniska w Kabulu / Twitter/ Aśvaka - آسواکا News Agency

 

 

Informacje o ataku potwierdził Pentagon. Z doniesień medialnych wynika, że prawdopodobnie był to zamach samobójczy.

Wiele ofiar ataku, w tym obcokrajowcy

Do wybuchu doszło przy jednej z bram wejściowych na teren lotniska. Jak podaje korespondent „Wall Street Journal” Dion Nissenbaum, eksplozja miała miejsce przy hotelu Baron.

Pierwsze doniesienia medialne mówią o wielu ofiarach, ponieważ do eksplozji doszło w miejscu gdzie znajdował się tłum ludzi. Jak podaje Nissenbaum, amerykańskie źródła podają, że wśród ofiar ataku są amerykańscy żołnierze.

 

 

 

 

Przedstawiciel władz poinformowali telewizję Al-Dżazira, że w wyniku ataku zginęło co najmniej 11 osób.  W mediach pojawiło się także informacje, że wśród ofiar śmiertelnych są dzieci.

Stacja CNN podaje, że wśród poszkodowanych są przedstawiciele amerykańskiego personelu, znajdujący się w okolicach lotniska.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura