REKLAMA

Kaczyński odejdzie z Rady Ministrów? Nieoficjalne doniesienia o rekonstrukcji rządu

Szef KPRM Michał Dworczyk i minister rolnictwa Grzegorz Puda to jedne z osób, które mogą stracić stanowisko w efekcie planowanej rekonstrukcji rządu – podaje Onet.
Premier Mateusz Morawiecki Kaczyński odejdzie z Rady Ministrów? Nieoficjalne doniesienia o rekonstrukcji rządu
Premier Mateusz Morawiecki / Flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena Publiczna/Fot. W. Kompała / KPRM

Do rekonstrukcji rządu ma dojść we wrześniu, a najpoważniejszą zmianą może być odejście z Rady Ministrów wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Jak ustalili dziennikarze serwisu Onet, prezes PiS miałby skupić się na budowie stabilnej większości, albo przygotowaniu partii do wcześniejszych wyborów.

Poważne zmiany w Radzie Ministrów

Kto straciłby stanowisko w rządzie? „Stanowisko na pewno straci minister klimatu Michał Kurtyka – to kara za kompromitujący spór z Czechami o kopalnię w Turowie. Na wylocie jest też minister rolnictwa Grzegorz Puda, bo w PiS panuje przekonanie, że nie radzi sobie na stanowisku, a na wsi rośnie gniew” – podaje Onet.

W wyniku afery z maili stanowisko mógłby stracić też szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Michał Dworczyk.

Na stanowisko ministra rozwoju mianowany miałby natomiast zostać były polityk Porozumienia – Marcin Ociepa.

Z nieoficjalnych doniesień wynika też, w ramach zmian w strukturze resortów, jako osobne ministerstwo wróciłoby ministerstwo sportu. „Eksperyment z przeniesieniem sportu pod nadzór ministra kultury Piotra Glińskiego został w PiS uznany za klapę” – czytamy.

Rozważane jest także przywrócenie resortu cyfryzacji, o co walczy były wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński –podaje Onet.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura