REKLAMA

[SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. Koszmarny wynik partii prowadzonej przez Gowina

Kryzys na granicy białorusko-polskiej i zawirowania w Zjednoczonej Prawicy. Jak ostatnie wydarzenia wpłynęły na poparcie dla partii politycznych?
Sejm, zdjęcie ilustracyjne [SONDAŻ] PiS niezmiennie liderem. Koszmarny wynik partii prowadzonej przez Gowina
Sejm, zdjęcie ilustracyjne / fot. YouTube / Wprost

„Na które ugrupowanie polityczne oddałaby Pani/oddałby Pan głos, gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę?” – takie pytanie zadała respondentom pracownia Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.

Prawo i Sprawiedliwość niezmiennie notuje najwyższy wynik spośród wszystkich partii politycznych. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zamierza oddać swój głos 33 proc. badanych. „Dokładnie tyle samo ile w poprzedniej fali naszych badań” – zwraca uwagę serwis.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która kolejny raz potwierdza, że „odskoczyła” ruchowi Szymona Hołowni. Na ugrupowanie prowadzone przez byłego premiera Donalda Tuska chce zagłosować 26 proc. respondentów (bez zmian).

Ostatnie miejsce na podium przypadło partii Szymona Hołowni. Polska 2050 notuje 18 proc. wynik. To wzrost o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem – wskazano.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie - Konfederacja oraz Lewica. Na sojusz wolnościowców i narodowców chce zagłosować 9 proc. badanych (bez zmian), zaś na Lewicę 8 proc. (wzrost o 1 pkt proc.).

Wynik, który nie daje ani jednego mandatu zanotowały aż trzy ugrupowania. To PSL - Koalicja Polska (2 proc.), Kukiz’15 (2 proc.) oraz Porozumienie (1 proc.). Partia Jarosława Gowina straciła 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura