REKLAMA

Abp Guzdek o słowach Frasyniuka: "Nie! – dla słów pełnych pogardy i nienawiści"

Administrator apostolski Ordynariatu Polowego, abp Józef Guzdek, odprawił dziś mszę św. z okazji obchodów Święta Lotnictwa.
abp Józef Guzdek Abp Guzdek o słowach Frasyniuka:
abp Józef Guzdek / yt print screen/Archidiecezja Łódzka

 

Arcybiskup przypomniał, że kiedy niedawno podjęto decyzję o ewakuacji Polaków i sojuszników z terenu Afganistanu, to polscy żołnierze wykazali się poświęceniem i bohaterstwem w ratowaniu osób, których życie i zdrowie były zagrożone. Wspomniał o wdzięczności wobec polskich lotników i komandosów.

Podczas homilii, ze strony abp Guzdka padły mocne słowa na temat wypowiedzi telewizyjnej Władysława Frasyniuka oraz tych, którzy tego typu słowa popierają:

"W czasie, kiedy żołnierze wykonują zadania mające zapewnić bezpieczeństwo naszej Ojczyźnie, a także wspólnocie państw Unii Europejskiej, zostają opluwani i poniżani"

- powiedział hierarcha.

"Zostali nazwani „watahą psów”, „tchórzami” i „śmieciami”. Chroniący polskich granic zostali porównani do zbrodniczej formacji SS"

- przypomniał.

"Trzeba tu, przy ołtarzu, gdzie tak często wspominamy i modlimy się za poległych obrońców wolności i niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej oraz wielkie rzesze polskich żołnierzy, którzy walczyli i ginęli w myśl hasła „Za wolność waszą i naszą”, powiedzieć zdecydowane „nie” dla takich postaw. Nie! – dla słów pełnych pogardy i nienawiści"

- apelował.

Arcybiskup prosił o szacunek dla żołnierzy, o to by nie szargać ich dobrego imienia oraz o unikanie "głupoty i krótkowzroczności".

"Więcej rozumu, mniej emocji! Rozpalone głowy trzeba chłodzić. Potrzeba chwili refleksji i namysłu, bo jeśli tego zabraknie, to pytanie o bezpieczne jutro naszej Ojczyzny będzie pytaniem w pełni uzasadnionym"

- zauważył duchowny.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura