REKLAMA

Zapowiada się przygoda. W przeddzień beatyfikacji gra terenowa o kard. Wyszyńskim

W przeddzień beatyfikacji, 11 września, przy Domu Arcybiskupów Warszawskich rozpocznie się gra miejska o kard. Stefanie Wyszyńskim - poinformowało biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.
kard. Stefan Wyszyński Zapowiada się przygoda. W przeddzień beatyfikacji gra terenowa o kard. Wyszyńskim
kard. Stefan Wyszyński / wikipedia /CC0

"Gra terenowa pozwoli lepiej poznać osobę kard. Wyszyńskiego oraz miejsca w Warszawie związane z nim" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji.

Jego autorzy poinformowali, że w grze mogą wziąć udział dorośli, młodzież i dzieci od 8. roku życia. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: sladamiprymasa.pl. "Tam zakłada się drużynę, ale można dołączyć również do innej" - zastrzegli.

Oficjalnie gra zacznie się 11 września o godz. 10:00 przy Domu Arcybiskupów Warszawskich, ale będzie można wziąć w niej udział również innego dnia, aż do niedzieli 19 września. Cała gra trwa około 2 godziny.

"Z powodów sanitarnych, gra odbędzie się przy użyciu telefonów i nie wymaga kontaktu z innymi osobami. Zachęcamy do przyjścia z rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi. Gwarantujemy ciekawą przygodę, rywalizację i nagrody" - napisali autorzy komunikatu.

Pierwszą grę terenową poświęconą osobie kard. Stefana Wyszyńskiego stworzyli dwa lata temu młodzi wolontariusze z Orszaku Trzech Króli. Młodzież przygotowała wówczas dwa scenariusze gry – jeden związany z ważnymi dla Prymasa Tysiąclecia miejscami w Warszawie, a drugi opowiadający historię jego życia.

"Uczestnictwo w grze dało możliwość młodym ludziom poznać historię Prymasa Tysiąclecia, a także warszawskie Stare Miasto" - podkreślili autorzy.

Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego odbędzie się 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

Iwona Żurek


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura