REKLAMA

[VIDEO] "Teraz władza atakuje Rafała, potem przyjdzie po was". Burmistrz Londynu Sadiq Khan straszy na Campusie Polska

W piątek w Olsztynie rozpoczął się pięciodniowy Campus Polska Przyszłości, organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego.
Sadiq Khan na Campusie Polska [VIDEO]
Sadiq Khan na Campusie Polska / (kf) PAP/Tomasz Waszczuk

Campus Polska Przyszłości będzie trwał od 27 sierpnia do 2 września na olsztyńskim Kortowie. Wydarzenie adresowane jest do młodych ludzi. Będzie to seria debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. Uczestnicy muszą być pełnoletni, ale mają mieć maks. 35 lat. Patronem i inicjatorem inicjatywy jest prezydent Warszawy i jego ruch Wspólna Polska.

- Centralny rząd w Polsce chce odebrać władzę Warszawie i prezydentowi Warszawy, dlatego, ze zdają sobie sprawę z tego, że Rafał Trzaskowski jest bardzo popularnym politykiem, a jednocześnie jest po przeciwnej stronie sceny politycznej. Jeżeli mieszkacie w Warszawie, albo w innych częściach kraju, musicie mieć świadomość, ze teraz władza centralna atakuje Rafała i Warszawę, ale to jest pierwszy krok, bo później przyjdą po was.

- mówił na Campusie Polska burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Campus Polska

Polscy goście to m.in.: lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, eurodeputowany PO Radosław Sikorski wraz z żoną - dziennikarką Anne Applebaum i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Będzie też lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Udziału odmówił natomiast lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Partnerem Campusu Polska jest między innymi niemiecka Fundacja Adenauera


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura