Czeka nas rekonstrukcja rządu? Wiceminister: We wrześniu dojdzie do zmian

– Bez wątpienia we wrześniu do zmian, jeżeli chodzi o rząd – poinformował wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz.
Premier Mateusz Morawiecki / Flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena Publiczna/Fot. W. Kompała / KPRM Czeka nas rekonstrukcja rządu? Wiceminister: We wrześniu dojdzie do zmian
Premier Mateusz Morawiecki / Flickr.com/Kancelaria Premiera/Domena Publiczna/Fot. W. Kompała / KPRM

Do rekonstrukcji rządu ma dojść we wrześniu, a najpoważniejszą zmianą może być odejście z Rady Ministrów wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Jak ustalili dziennikarze serwisu Onet, prezes PiS miałby skupić się na budowie stabilnej większości, albo przygotowaniu partii do wcześniejszych wyborów. CZYTAJ WIĘCEJ

Wiceminister potwierdza informacje o zmianach w Radzie Ministrów

O doniesienia serwisu Onet w Polskim Radiu 24 zapytany został wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz. Polityk nie chciał komentować szczegółowych informacji o planowanych zmianach w Radzie Ministrów, potwierdził jednak, że do zmian w składzie rządu dojdzie.

– Traktowałbym je z przymrużeniem oka (doniesienia Onetu – red.), aczkolwiek jest jedna rzecz prawdziwa: że bez wątpienia we wrześniu do zmian, jeżeli chodzi o rząd, dojdzie – podkreślił wiceminister.

Jak podkreślił wiceszef MON, „dziś premier Morawiecki oprócz funkcji szefa rządu pełni też obowiązki ministra rozwoju i ministra cyfryzacji" i sytuacja ta musi zostać rozwiązana.

– Tutaj zmiany na pewno jakieś muszą zajść, przynajmniej w tej pierwszej kwestii, jeżeli chodzi o ministerstwo rozwoju – wyjaśnił. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe