REKLAMA

"Ukarać i opiłować katolików". To program PO? Nitras na Campusie Polska [VIDEO]

- Uczciwa kara za to co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie to znowu podniesiecie głowę - mówił na Campusie Polska polityk PO Sławomir Nitras na temat katolików.
Sławomir Nitras na Campus Polska
Sławomir Nitras na Campus Polska / (kf) PAP/Tomasz Waszczuk

- Uważam, że dojcie za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu, do tego kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością, staną się realną mniejszością. Nie mniejszością, że kogoś będzie więcej, ale nie będą większością. I muszą się z tym nauczyć żyć. I wtedy to będzie w jakiejś realnej społecznej proporcji. 

- mówił Nitras, który chce żeby stało się to "w sposób niegwałtowny"

Campus Polska

W piątek w Olsztynie rozpoczął się pięciodniowy Campus Polska Przyszłości, organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego.

Campus Polska Przyszłości będzie trwał od 27 sierpnia do 2 września na olsztyńskim Kortowie. Wydarzenie adresowane jest do młodych ludzi. Będzie to seria debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. Uczestnicy muszą być pełnoletni, ale mają mieć maks. 35 lat. Patronem i inicjatorem inicjatywy jest prezydent Warszawy i jego ruch Wspólna Polska.

Polscy goście to m.in.: lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, eurodeputowany PO Radosław Sikorski wraz z żoną - dziennikarką Anne Applebaum i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Będzie też lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Udziału odmówił natomiast lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Partnerem Campusu Polska jest między innymi niemiecka Fundacja Adenauera


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura