REKLAMA

Ups. Cichanouska zaskakuje na Campus Polska: Łukaszenka zorganizował przemyt ludzi, by wywołać kryzys migracyjny [VIDEO]

Swiatłana Cichanouska miała być gościem Campusu Polska. Ostatecznie przesłała tylko nagranie z przesłaniem do uczestników. Jego treść z całą pewnością musiała ich zaskoczyć.
Swiatłana Cichanouska Ups. Cichanouska zaskakuje na Campus Polska: Łukaszenka zorganizował przemyt ludzi, by wywołać kryzys migracyjny [VIDEO]
Swiatłana Cichanouska / Campus Polska

Switłana Cichanouska mówi na nagraniu, że Łukaszenka zorganizował przemyt ludzi z bliskiego wschodu na Białoruś w celu wywołania kryzysu migracyjnego na granicach z Litwą, Polską i w UE.

Trwa kryzys związany z obecnością koczujących przy granicy z Polską imigrantów.

Operacja "Śluza"

W Polsce rozpętano histerię. Politycy opozycji, celebryci i "obrońcy praw człowieka" robią wszystko by de facto udrożnić łukaszenkowski kanał przerzutu ludzi do Polski. "Wiodące media" używają materiałów propagandowych białoruskiego reżimu.

Białoruski opozycyjny dziennikarz Tadeusz Giczan opisuje proceder nazywany przez białoruskie służy "Operacją śluza", który to system powstał już lata temu i miał służyć wywieraniu przy pomocy imigrantów presji na UE, by wymusić na niej przekazania funduszy "na ochronę". Jednak po tym jak Białoruś porwała samolot Ryanair z Ramanem Pratasiewiczem na pokładzie i po fali krytyki z jaką miał się w związku z tym spotkać reżim, Łukaszenka powiedział:

- Zatrzymywaliśmy narkotyki i migrantów – teraz sami będziecie ich łapać

A od słów przeszedł do czynów

Ogromnie zwiększono ilość lotów z Iraku do Białorusi. Na liniach pomiędzy tymi krajami zaczęły też kursować większe samoloty, a zachęceni słowami Łukaszenki Irakijczycy zaczęli organizować się w mediach społecznościowych, by ruszać na Białoruś, a de facto w kierunku granic UE. 

Imigranci wykupują wycieczki turystyczne na Białoruś w cenie od 600 do 1000 dolarów. Na miejscu mają mieć przygotowanych specjalnie na ich użytek kilka hoteli i być pod opieką białoruskich służb, które dostarczają ich pod granicę.

Czytaj więcej: "Operacja śluza". Skąd się wzięli imigranci na granicy? Białoruski dziennikarz opisał proceder przemytu ludzi przez Łukaszenkę


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura