[WIDEO] „Unia musi nałożyć na Polskę dzienne kary albo wstrzymać finansowanie”. Szokujące słowa Bieńkowskiej na Campus Polska

Nie może tak być, że opowiadamy wszystkim, jaką my jesteśmy wspólnotą wartości i chcemy krzewić te wartości w krajach trzecich, a w środku dzieje się nagle coś takiego – mówiła podczas Campus Polska europarlamentarzystka.
 [WIDEO] „Unia musi nałożyć na Polskę dzienne kary albo wstrzymać finansowanie”. Szokujące słowa Bieńkowskiej na Campus Polska
/ fot. Twitter

Campus Polska Przyszłości organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego rozpoczął się w piątek od debaty Donalda Tuska i Rafała Trzaskowskiego. Uczestniczy w nim tysiąc osób do 35 roku życia i ponad 200 prelegentów. Impreza ma potrwać do 2 września w olsztyńskim Kortowie. W tym czasie zaplanowano serię debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. 
 

Zaskakujące słowa Bieńkowskiej

 

Jednym z polityków biorących udział w dyskusjach była Elżbieta Bieńkowska, niegdyś m.in. wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju, a obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej. Europarlamentarzystka podczas jednego z paneli wypowiedziała się na temat unijnego budżetu.

– Unia nie ma wyjścia. Unia musi, logicznie patrząc, albo nałożyć dzienne kary finansowe, albo wstrzymać finansowanie. To jest okropne co ja mówię i ja to mówię o moim kraju, dlatego ja bardzo delikatnie się w tych sprawach wypowiadałam –

– Nie może tak być, że opowiadamy wszystkim, jaką my jesteśmy wspólnotą wartości i chcemy krzewić te wartości w krajach trzecich, a w środku dzieje się nagle coś takiego. (…) W tym budżecie, który w tej chwili się rozpoczął, są specjalne pieniądze na wolne społeczeństwo, dla NGO-sów, które pójdą bezpośrednio z Brukseli – zaznaczyła.

– To jest w tej chwili niemal 1,6 mld euro na siedem lat. To są pieniądze dla wszystkich organizacji, które zajmują się praworządnością, równością obywateli, tolerancją – dodała.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe