REKLAMA

[najnowszy sondaż] Złe wieści dla opozycji. Poparcie dla PiS rośnie, KO w dół

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 36,3 proc. poparcia, czyli o ponad 2 pkt proc. więcej w porównaniu z notowaniami z początku sierpnia; na KO zagłosowałoby 25,5 proc. respondentów, to spadek o 2,1 pkt proc. - wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski.
 [najnowszy sondaż] Złe wieści dla opozycji. Poparcie dla PiS rośnie, KO w dół
/ flickr.com/ Kancelaria Premiera/ Public Domain Mark 1.0

Jak podał portal, podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 10,6 proc. (spadek o 0,6 pkt proc.).

Z kolei Konfederacja i Lewica mogą liczyć na 8 proc. poparcia. "W przypadku pierwszej formacji to wzrost o ponad dwa punkty procentowe, a drugiej - o ponad jeden punkt" - czytamy.

Zgodnie z sondażem, poza Sejmem znalazłaby się PSL-Koalicja Polska, na które oddanie głosu zadeklarowało 4,4 proc. respondentów.

Odpowiedź "nie wiem" wybrało 6,4 proc. ankietowanych.

Jak wynika z sondażu, udział w głosowaniu zadeklarowało 58,5 proc. respondentów, to wzrost o 6 pkt proc. "Zdecydowanie tak" odpowiedziało 40,2 proc. ankietowanych, a "raczej tak" - 18,3 proc.

"Innego zdania jest 37,6 proc. badanych. Odpowiedź +raczej nie+ wybrało 10,3 proc., a 27,3 proc. - +zdecydowanie nie+. 3,9 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie, czy wybiera się na wybory" - czytamy.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 27 sierpnia 2021 roku metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób. (PAP)

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura