REKLAMA

Nieoficjalnie: Nowe informacje ws. zarzutów dla 13 osób zatrzymanych za niszczenie ogrodzenia na granicy

Jak podaje nieoficjalnie Radio Zet, 13 osób zatrzymanych w niedzielę za niszczenie ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej usłyszy prawdopodobnie zarzut zniszczenia mienia. Zatrzymani mają odpowiedzieć z kodeksu karnego.
Fot. ilustracyjna - Policja na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny Nieoficjalnie: Nowe informacje ws. zarzutów dla 13 osób zatrzymanych za niszczenie ogrodzenia na granicy
Fot. ilustracyjna - Policja na polsko-białoruskiej granicy w pobliżu miejscowości Usnarz Górny / PAP/Artur Reszko

W niedzielę Straż Graniczna zatrzymała grupę osób niszczących zasieki na granicy z Białorusią. Aresztowano łącznie trzynaście osób, w tym Bartosza Kramka, szefa fundacji Otwarty Dialog. Sprawę w ostrych słowach skomentował szef MSWiA Mariusz Kamiński, który zapowiedział "reakcję z pełną stanowczością" wobec zatrzymanych.

Czytaj więcej: PILNE! Zatrzymano grupę osób niszczących umocnienia graniczne! Wśród nich szef Fundacji Otwarty Dialog

W poniedziałek Radio Zet podało nowe informacje w sprawie. Jak dowiedzieli się reporterzy rozgłośni, 13 osób zatrzymanych w niedzielę za niszczenie ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej usłyszy zarzut zniszczenia mienia. Zatrzymani mają odpowiedzieć za swój czyn z kodeksu karnego.

 

13 osób, zatrzymanych wczoraj za to, że niszczyły ogrodzenie na granicy polsko-białoruskiej, usłyszy prawdopodobnie zarzut zniszczenia mienia. Jak ustalił reporter @RadioZET_NEWS @MiloszGoclowski, zatrzymani odpowiedzą z kodeksu karnego, a nie kodeksu wykroczeń

- podaje Radio Zet.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura