Prezydent Duda: "Jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia"

- Chcę premierowi i państwu powiedzieć jedno. Otóż jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia. Uważam że spowoduje to niepokoje społeczne, że jest to kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam - powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie posiedzenia Rady Gabinetowej.
WARSZAWA POSIEDZENIE RADY GABINETOWEJ Prezydent Duda:
WARSZAWA POSIEDZENIE RADY GABINETOWEJ / PAP/Radek Pietruszka

- Cały czas pojawiają się informacje, że mogłoby dojść do obowiązkowych szczepień. Przede wszystkim boją się rodzice, że dzieci będą musiały być wszystkie obowiązkowo szczepione. Chcę premierowi i państwu powiedzieć jedno. Otóż jestem absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia. Uważam że spowoduje to niepokoje społeczne, że jest to kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam.

- powiedział prezydent Andrzej Duda w trakcie posiedzenia Rady Gabinetowej.

- Czy rodzic zdecyduje się wyrazić zgodę na zaszczepienie dziecka czy rodzic sam zdecyduje się poddać szczepieniu, każdy powinien taką decyzję podjąć osobiście, natomiast jest obowiązkiem ze strony polskiego państwa każdemu zapewnić możliwość zaszczepienia się.

- zaznaczył prezydent Duda.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe