Grupa osób weszła na teren Trybunału Konstytucyjnego. Interweniowała policja

Grupa osób weszła na teren Trybunału Konstytucyjnego i nie chciała go opuścić – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.
Siedziba Trybunału Konstytucyjnego Grupa osób weszła na teren Trybunału Konstytucyjnego. Interweniowała policja
Siedziba Trybunału Konstytucyjnego / Flickr.com/Lukas Plewnia/ (CC BY 2.0)

W poniedziałek przed Trybunałem Konstytucyjnym zebrała się grupa protestujących, którzy mieli ze sobą baner "Obywatelskie zamknięcie Ex-Trybunału Konstytucyjnego". 

Podczas protestu kilka osób dostało się na teren TK i usiadło przed jego drzwiami. – Osoby te nie zwracały uwagi na prośbę ze strony administratora budynku, który apelował o opuszczenie terenu" – powiedział PAP rzecznik KSP.

Nadkomisarz wskazał, że konieczna była interwencja policji. – Policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i wynieśli osoby będące na terenie Trybunału Konstytucyjnego – przekazał policjant.

– Łącznie sześć osób zostało wylegitymowanych. Zabezpieczony został również materiał, który zostanie przekazany do oceny prokuratury. Czynności w tej sprawie będą prowadzone w kierunku naruszenia miru – tłumaczył rzecznik KSP.

– Ponadto policjanci wylegitymowali jeszcze jedną osobę, która miała zakleić godło polski, co również będzie przedmiotem oceny ze strony prokuratury – dodał Sylwester Marczak. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe