REKLAMA

[VIDEO] "Znacie ze średniowiecza pręgierz?". Balcerowicz namawia młodzież na Campusie Polska do piętnowania dziennikarzy

Najwyraźniej to nie koniec kompromitacji na Campusie Polska. Oto dzisiaj prof. Leszek Balcerowicz namawiał młodzież zgromadzoną na Campusie Polska na budowę "internetowego pręgierza dla pseudodziennikarzy".
Leszek Balcerowicz [VIDEO]
Leszek Balcerowicz / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Bieniecki Piotr

- Nie ma w internecie jeszcze narastającej listy. Tych "pseudodziennikarzy" z imionami, nazwiskami i wizerunkami. To jest do zrobienia. Trzeba to zrobić. Jak się to zrobi, to musi być narastająco, to trzeba zrobić konkurs na najbardziej haniebne wystąpienie. Znacie ze średniowiecza pręgierz? Zróbcie internetowy pręgierz. 

- namawiał prof. Balcerowcz, wicepremier w rządach Mazowieckiego i Bieleckiego, były pracownik naukowy w Instytucie Podstawowych Problemów Marksizmu-Leninizmu przy KC PZPR, gdzie zajmował się problematyką urynkowienia gospodarki socjalistycznej, który do PZPR wstąpił po wprowadzeniu Stanu Wojennego.

Kompromitacja w Olsztynie

- Uczciwa kara za to co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, bo jeżeli nie to znowu podniesiecie głowę

- mówił na Campusie Polska jest pomysłodawca i organizator, polityk PO Sławomir Nitras na temat katolików.

– Unia nie ma wyjścia. Unia musi, logicznie patrząc, albo nałożyć dzienne kary finansowe, albo wstrzymać finansowanie.

- mówiła była minister w rządzie Tuska Elżbieta Bieńkowska

- W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców

- mówił Marszałek Senatu z ramienia PO Tomasz Grodzki

Ich wypowiedzi spotkały się z powszechną krytyką.

Campus Polska

W piątek w Olsztynie rozpoczął się pięciodniowy Campus Polska Przyszłości, organizowany przez ruch Rafała Trzaskowskiego.

Campus Polska Przyszłości będzie trwał od 27 sierpnia do 2 września na olsztyńskim Kortowie. Wydarzenie adresowane jest do młodych ludzi. Będzie to seria debat, warsztatów i spotkań z ekspertami w różnych dziedzinach. Uczestnicy muszą być pełnoletni, ale mają mieć maks. 35 lat. Patronem i inicjatorem inicjatywy jest prezydent Warszawy i jego ruch Wspólna Polska.

Polscy goście to m.in.: lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, eurodeputowany PO Radosław Sikorski wraz z żoną - dziennikarką Anne Applebaum i były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Będzie też lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Udziału odmówił natomiast lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Partnerem Campusu Polska jest między innymi niemiecka Fundacja Adenauera


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura