REKLAMA

Kosiniak-Kamysz ostro krytykuje propozycję Grodzkiego. "Mam zupełnie inny program"

Do pomysłu likwidacji kilkuset szpitali w Polsce odniósł się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk nie szczędził gorzkich słów pod adresem marszałka Tomasza Grodzkiego.
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Kosiniak-Kamysz ostro krytykuje propozycję Grodzkiego.
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz / WP.pl/Twitter/Zrzut Ekranu

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w sobotę był gościem Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. W trakcie dyskusji polityk mówił m.in. o pomysłach na uzdrowienie systemu ochrony zdrowia.

Grodzki stwierdził, że Polska powinna wziąć przykład z Danii, która – po przeprowadzeniu ankiety społecznej – radykalnie zmniejszyła liczbę szpital, co dbiło się to korzystnie na jakości usług medycznych w tym kraju.

Jak tłumaczył marszałek Senatu, 16 lat temu w Danii były 132 szpitale na 5 milionów mieszkańców, a obecnie mają oni 16 szpitali, ale nikt nie stracił pracy. – Personel jest zadowolony, a pacjenci plasują medycynę duńską na trzecim miejscu w świecie – podkreślił polityk. – W Polsce dziś mamy prawie tysiąc szpitali, ale powinno być około 130 szpitali na 40 milionów mieszkańców – dodał.

"Ja jestem po drugiej stronie"

O pomysł marszałka Senatu dziennikarz WP.pl zapytał lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.
– Jak byłem w rządzie, otwieraliśmy szpitale. Jak będę w rządzie, będziemy otwierać nowe szpitale i nowe oddziały. Mam zupełnie inny program i to jest niezmienny program – stwierdził w odpowiedzi polityk

– Mam całkiem inny pomysł na ochronę zdrowia, żeby ona zawsze była bardzo blisko obywatela, żeby nie była oddalona i scentralizowana, tylko żeby była samorządowa – tłumaczył dalej Kosiniak-Kamysz.

– Więc tu będziemy toczyć spór z panem marszałkiem. Ja jestem po drugiej stronie – otwieranie nowych oddziałów, zwiększanie dostępności, otwieranie szpitali, a nie zamykanie – dodał lider PSL.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura