REKLAMA

Gowin nie ukrywa: Swoją przyszłość widzimy po stronie opozycji

Porozumienie na pewno będzie popierało część projektów rządowych, chociażby dlatego, że tworzyliśmy niektóre z tych projektów. Jeżeli chodzi o przyszłość to widzimy ją po stronie opozycji – stwierdził na antenie Radia Zet były wicepremier Jarosław Gowin.
 Gowin nie ukrywa: Swoją przyszłość widzimy po stronie opozycji
/ fot. YouTube / Wprost

Szef Porozumienia w rozmowie na antenie Radia Zet stwierdził, że szef Prawa i Sprawiedliwości poważnie zastanawia się na przedterminowe wybory w 2022 r. z uwagi na prognozowane pogorszenie się koniunktury gospodarczej w kolejnych latach.

– Komisja Europejska już zapowiedziała, że nie pozwoli państwo członkowskim na rozluźnianie reguły podatkowej. Mówiąc krótko: nie będzie się można nadmiernie zadłużać. Budżet na 2022 rok dało się spiąć, właśnie dlatego, że ta reguła nie obowiązuje. W momencie, w którym konieczne będą te dotkliwie społecznie cięcia Jarosław Kaczyński może zdecydować się na wcześniejsze wybory – powiedział Gowin.

Zapytany o to jak zagłosuje ws. odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek odparł, że Porozumienie „podejmie tę decyzję podczas spotkania zarządu”. – Osobiście będę rekomendował głosowania "za" wnioskiem o odrzucenie pani marszałek Witek. Pani marszałek - w tej konkretnej sprawie - zachowała się w sposób sprzeczny z zasadami kultury parlamentarnej oraz naruszyła regulamin Sejmu – przyznał.

– Porozumienie na pewno będzie popierało część projektów rządowych, chociażby dlatego, że tworzyliśmy niektóre z tych projektów. Jeżeli chodzi o przyszłość to widzimy ją po stronie opozycji – dodał.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura