REKLAMA

"Stają w obronie interesów Łukaszenki". Wiceszef MSWiA zdziwiony postawą opozycji

- Jestem szczerze zdziwiony postawą opozycji. Oczywiście przyzwyczaili mnie do tego, że negują wszystko, co zaproponuje rząd PiS, ale powinny być sprawy, w których wszyscy mówią wspólnym głosem. Taką sprawą jest opór wobec nielegalnych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki - wskazał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
/ flickr.com / Kancelaria Premiera / Public Domain Mark 1.0

- Jestem szczerze zdziwiony postawą opozycji. Oczywiście przyzwyczaili mnie do tego, że negują wszystko, co zaproponuje rząd PiS, ale powinny być sprawy, w których wszyscy mówią wspólnym głosem. Taką sprawą jest opór wobec nielegalnych działań reżimu Aleksandra Łukaszenki. Gdy rok temu po sfałszowanych wyborach prezydenckich na Białorusi wybuchł bunt społeczny, wszyscy staliśmy po jednej stronie – za demokratyczną opozycją białoruską.

- powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik portalowi "tvp.info".

- Dzisiaj Łukaszenka prowadzi wojnę hybrydową nie tylko z Polską, Litwą czy Łotwą, bo fala imigrantów zagraża również całej Europie Zachodniej. Rząd stara się więc podejmować wszystkie kroki, by przeszkodzić Łukaszence. Wzmacniamy zabezpieczenia na granicy m.in. przy pomocy wojska.

- zaznaczył wiceszef MSWiA.

- Oczekiwaliśmy, że opozycja to zrozumie i stanie po stronie Polski. Jestem zdumiony, że głośno deklarują chęć odrzucenia wniosku o stan wyjątkowy i stają w obronie interesów Łukaszenki.

- dodał Maciej Wąsik.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura