REKLAMA

Ostre wystąpienie europosła Patryka Jakiego! Tego komisarz UE się nie spodziewał [WIDEO]

Mówicie państwo, że chcecie przestrzegać i bronić traktatów, a te traktaty niemalże w każdym słowie i każdym swoim działaniu bezczelnie łamiecie – powiedział w dzisiejszym wystąpieniu europoseł Solidarnej Polski.
 Ostre wystąpienie europosła Patryka Jakiego! Tego komisarz UE się nie spodziewał [WIDEO]
/ fot. YouTube/Patryk Jaki


– Mówicie państwo, że chcecie przestrzegać i bronić traktatów, a te traktaty niemalże w każdym słowie i każdym swoim działaniu bezczelnie łamiecie. Mówimy dzisiaj o art. 7. Chcę państwu powiedzieć, że art. 7 jest wprost wpisany w traktaty i mówi o czym? Że można stwierdzić, że ktoś łamie praworządność dopiero wtedy, kiedy wyczerpie się tę procedurę i uzyska jednomyślność. Jednomyślności, której państwo od lat nie jesteście w stanie uzyskać – powiedział w swoim wystąpieniu europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.

– Dokładnie tak samo jest w dzisiejszej dyskusji o Polsce i sprawach związanych z Izbą Dyscyplinarną. Państwo mówicie, że ID SN w Polsce łamie prawo. Dlaczego? Dlatego, że jest wyłaniana przez Radę Sądownictwa, która jest wyłaniana poprzez władzę ustawodawczą dokładnie tak samo jak w ogromnej części państw członkowskich? – zapytał.
 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura