REKLAMA

KE wstrzyma wypłatę miliardów dla Polski? „Gratulować zabiegów naszej opozycji”

Już nawet zawieszenie Izby Dyscyplinarnej, zgoda na katastrofalny „pakiet klimatyczny” i rozporządzenie o praworządności to za mało. Teraz mówią, że nie podoba się wniosek do Trybunału Konstytucyjnego – twierdzi europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki.
 KE wstrzyma wypłatę miliardów dla Polski? „Gratulować zabiegów naszej opozycji”
/ fot. Flickr / LIBER Europe / CC BY 2.0

Unijny komisarz ds. gospodarczych Paolo Gentiloni przekazał, że Komisja Europejska wstrzyma wypłatę 57 mld euro dla Polski, ponieważ ma obawy o „niezależność sądów i wolność mediów”. Kolejnym powodem ma być także rządowy wniosek do Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tego, czy przepisy stanowione w Polsce mają prymat nad tymi europejskimi.

Do tej pory Komisja Europejska zgodziła się, aby pieniądze z Funduszu Odbudowy zostały wypłacone 18 krajom członkowskim UE. Nie zatwierdzono jeszcze Krajowych Planów Odbudowy przedstawionych przez dwa kraje - Polskę i Węgry.
 

„Gratulować zabiegów naszej opozycji”


Zdaniem europosła Solidarnej Polski i byłego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego „zgoda na łamanie traktatów rozzuchwala”. – Już nawet zawieszenie Izby Dyscyplinarnej, zgoda na katastrofalny „pakiet klimatyczny” i rozporządzenie o praworządności to za mało. Teraz mówią, że nie podoba się wniosek do TK ws wyższości polskiego prawa, która wynika z Konstytucji – stwierdził.

– Czyli w Polsce już nie można składać wniosków do TK. Sądy nie mogą orzekać jak chcą bo „zabierzemy Wam kasę”. Ośrodek decydowania o wszystkim w Polsce przeniesiony do Brukseli (tak naprawdę do Berlina) – ocenił.

– Gratulować zabiegów naszej opozycji (Targowicy) – skwitował.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura