REKLAMA

"Trudny obowiązek czy twórcze wyzwanie?". Już w piątek konferencja o pracy wg. prymasa Wyszyńskiego

W 120. rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia i w 75. rocznicę wydania jego słynnej książki "Duch pracy ludzkiej", Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przygotowuje konferencję naukową Trudny obowiązek czy twórcze wyzwanie? Praca w myśli prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym dniu Muzeum pozostanie nieczynne dla zwiedzających.
/ mat. organizatora

Organizatorzy konferencji stawiają sobie za cel przedstawienie poglądów Prymasa na pracę, tworzącą w pojęciu patrona Muzeum niezbędne więzi społeczne, w ramach których łączy ludzi świadome i sumienne realizowanie obowiązków zawodowych. Takie ujęcie działań ludzkich w myśl katolickiej nauki społecznej wskazuje, że praca jest – zaraz po rodzinie – najważniejszą więzią społeczną. W trakcie konferencji będą o tym dyskutować wybitni teoretycy i praktycy – eksperci z różnych dziedzin, których wiedza i doświadczenie pozwoli na spojrzenie na pracę w szerszej perspektywie.

KIEDY: 3 września 2021 r.

GDZIE: Mt 5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, Warszawa

PROGRAM: PROGRAM KONFERENCJI 3.09

Konferencja ma charakter otwarty i uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Zgłoszenia można kierować na adres mailowy: [email protected]

Wydarzenie realizowane będzie na żywo oraz w trybie on-line: transmisja na muzealnych kanałach Facebook oraz Youtube. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura