REKLAMA

Co z miliardami z Funduszu Odbudowy? Jest komentarz Beaty Szydło

Komisja Europejska nie wypłaci 58 mld euro z Funduszu Odbudowy. Głos w sprawie postanowiła zabrać europarlamentarzystka PiS i była premier Beata Szydło.
 Co z miliardami z Funduszu Odbudowy? Jest komentarz Beaty Szydło
/ fot. Wikipedia CC BY-SA 3,0 Claude Truong-Ngoc

Według informacji przekazanych przez niektóre media komisarz UE ds. gospodarczy Paolo Gentiloni miał powiedzieć podczas posiedzenia komisji ekonomiczno-budżetowej Parlamentu Europejskiego, że przyczyną przeciągających się negocjacji z Warszawą na temat polskiego KPO jest kwestia dyskusji na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, która właśnie toczy się w Polsce.

Dopytywana o środową wypowiedź Paolo Gentiloniego, KE odpowiedziała, że słowa komisarza "odzwierciedlają stanowisko Komisji dotyczące kwestii nadrzędności prawa UE nad prawem krajowym, które jest dobrze znane i ma zastosowanie we wszystkich dziedzinach”.
 

Beata Szydło komentuje


Głos w sprawie postanowiła zabrać europarlamentarzystka PiS i była premier Beata Szydło.

„Członek Komisji Europejskiej stwierdził, że pieniądze z KPO dla Polski zostają wstrzymane z powodu rozprawy przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym. To otwarty, bezprecedensowy nacisk na Polskę i próba ingerencji w niezależność naszego systemu prawnego” – napisała na Twitterze.

 


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura