REKLAMA

"Należy dać im alternatywę". Gowin chce zgarnąć 20-30% wyborców

Jarosław Gowin prezes Porozumienia udzielił wywiadu Salonowi 24, w którym opowiedział o planach politycznych swojego ugrupowania.
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin / Screen YouTube Wprost

- Myślę, że wielu jest wyborców PiS, ale też wielu wyborców PO, którzy mają poglądy umiarkowanie konserwatywne. Tradycyjne w sprawach kulturowych i wolnorynkowe gospodarczo. Dziś skazani są na duopol PO – PiS i wybór między tymi formacjami. Myślę, że politycy tacy jak Władysław Kosiniak-Kamysz, ja, Agnieszka Ścigaj, ale też wielu bezpartyjnych samorządowców prezentują taki zestaw poglądów i wartości, które przyciągną do siebie ludzi zmęczonych tym duopolem i wojną polsko-polską. Należy dać im alternatywę

- mówi Jarosław Gowin, który szacuje, że takich wyborców może być około 20-30%

Jarosław Gowin wraz kilkoma posłami Porozumienia odszedł ze Zjednoczonej Prawicy po tym jak utracił stanowisko ministra w rządzie. Stosunki w koalicji zaczęły się psuć kiedy Gowin ostro sprzeciwił się wyborom prezydenckim przeprowadzonym w konstytucyjnym terminie podczas pierwszej fali pandemii.

Później spekulowano na temat rozmów jakie prowadził z opozycją. W tym kontekście mówiono o stanowiskach "premiera technicznego" i Marszałka Sejmu.

Ostatecznie Porozumienie się rozpadło, część z jego polityków pozostało w Zjednoczonej Prawicy, a mniejsza część odeszła wraz z Jarosławem Gowinem.

Porozumienie w żadnym z ostatnich sondaży nie przekracza ani progu wyborczego, ani progu 3%, który trzeba osiągnąć by otrzymać dotację.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura