Dziennikarze ujawnili majątek Szymona Hołowni. Kwoty robią wrażenie

Mimo, że lider Polski 2050 Szymon Hołownia nie ma obowiązku opublikowania swojego majątku, to dziennikarzom Wirtualnej Polski Szymonowi Jadczakowi i Patrykowi Słowikowi udało się ustalić w tej sprawie wiele istotnych informacji.
 Dziennikarze ujawnili majątek Szymona Hołowni. Kwoty robią wrażenie
/ fot. Wikipedia / CC BY 3.0 / Wyższe Szkoły Bankowe


Hołownia, przed wejściem do krajowej polityki, przez wiele lat był związany z mediami. Był współprowadzącym program „Mam Talent”, napisał kilka książek, a także był publicystą „Rzeczpospolitej”, „Gazety Wyborczej” czy „Tygodnika Powszechnego”.
 

Majątek lidera Polski 2050


W 2015 roku Hołownia kupił za dwa miliony dom o wielkości ponad 200 m2 w podwarszawskim Otwocku. Ma tam m.in. prywatną kaplicę. Publicysta posiada także apartamentowiec na warszawskim Powiślu, który kupił za 940 tys. złotych. Mieszkanie ma 64,5 m2.

Polityk może się także pochwalić posiadłością na Podlasiu. Ma tam dom o wielkości 120 m2, a także działkę o wielkości ok. 1,5 hektara.

Według dziennikarzy Wirtualnej Polski łączna wartość domu w Otwocku, apartamentu w Warszawie oraz posiadłości na Podlasiu może być warte ok. 3,84 mln złotych. Jak zaznaczono, część z nich jest na kredyt.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe