REKLAMA

Piotr Duda: Pracownicy budżetówki dostaną podwyżki! Jest deklaracja premiera

Padła deklaracja, która została wpisana w projekt ustawy budżetowej na 2022 r. Tak, pracownicy sfery finansów publicznych, będziecie mieli podwyżki. Jest to deklaracja złożona przez polski rząd i jego szefa premiera Mateusza Morawieckiego – zapowiedział podczas uroczystości 41. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.
Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda Piotr Duda: Pracownicy budżetówki dostaną podwyżki! Jest deklaracja premiera
Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda / fot. PAP/Andrzej Grygiel


W Jastrzębiu-Zdroju odbędą się dziś obchody 41. rocznicy podpisania Porozumienia Jastrzębskiego oraz powstania NSZZ Solidarność z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: 41 lat temu górnicy z jastrzębskich kopalń wywalczyli Porozumienie Jastrzębskie 

Porozumienie Jastrzębskie było dopełnieniem porozumień zawartych w sierpniu 1980 r. między ówczesną władzą PRL a strajkującymi robotnikami. Strajkujący w Jastrzębiu górnicy wywalczyli - oprócz potwierdzenia wcześniejszych ustaleń z Gdańska i Szczecina - m.in. zniesienie czterobrygadowego systemu pracy w kopalniach, który oznaczał konieczność pracy siedem dni w tygodniu, a także wolne soboty dla całej Polski oraz podnoszenie zarobków w ślad za wzrostem kosztów utrzymania.
 

Będą podwyżki w „budżetówce”


– Składam podziękowania na ręce premiera za trudne negocjacje z przedstawicielami ministerstwa finansów, abyśmy kontynuowali drogę, którą rozpoczęliśmy na Komisji Krajowej w Gdańsku w 2018 roku, aby po raz pierwszy po sześciu latach zostały odmrożone wynagrodzenia dla pracowników sfery budżetowej – powiedział szef „Solidarności” Piotr Duda.

Teraz możemy to powiedzieć: padła deklaracja, która została wpisana w projekt ustawy budżetowej na 2022 r. Tak, pracownicy sfery finansów publicznych, będziecie mieli podwyżki! Będziemy robić wszystko, aby skończyły się na poziomie minimum 12 proc. w przyszłym roku – zapowiedział przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Jak podkreślił, jest to deklaracja złożona przez polski rząd i jego szefa premiera Mateusza Morawieckiego. – Będzie także odmrożony o rok wskaźnik, od którego oblicza się zakładowy fundusz świadczeń socjalnych – dodał.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura