Papież i dwunastu polskich biskupów na Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie

W dniach 5-12 września 2021 roku w stolicy Węgier odbywać się będzie. 52. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. W tym roku wydarzenie odbędzie się pod hasłem "W Tobie są wszystkie me źródła".
Papież Franciszek Papież  i dwunastu polskich biskupów na Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie
Papież Franciszek / EPA/FABIO FRUSTACI Dostawca: PAP/EPA

 

Na kongresie obecny będzie papież Franciszek i m.in. dwunastu biskupów z Polski, w tym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita poznański, abp. Stanisław Gądecki.

"Kongres rozpocznie się 5 września Mszą świętą na Placu Bohaterów w centrum Budapesztu. Będzie ona połączona z Pierwszą Komunią i rozpoczęciem roku szkolnego dla katolickich ośrodków oświatowych. W kolejnych dniach do 10 września Kongres przeniesie się do hali Hungexpo. W programie przewidziano prelekcje, świadectwa, katechezy, dyskusje panelowe, a także wydarzenia kulturalne" - informuje portal Episkopat.pl.

Najważniejszy etap wydarzenia będzie miał miejsce w dniach 11-12 września. Przy czym 12 września na celebracjach obecny będzie Papież.

Tradycja Kongresów Eucharystycznych bierze swój początek w dziewiętnastowiecznej Francji, gdzie pierwszy kongres odbyła się w 1881 roku w Lille. Celem wydarzeń jest szerzenie wiary w realną obecność Chrystusa w Eucharystii i dawanie świadectwa. Zwykle kongresy odbywają się co cztery lata w różnych miejscach świata. Cztery lata temu - w 2017 roku - kongres odbywał się w Cebu na Filipinach.

Ostatni Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Polsce miał miejsce w 1997 roku we Wrocławiu.

Program wydarzenia dostępny TUTAJ


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe