REKLAMA

Francuski europoseł: "Polska jest bardziej wiarygodna w chronieniu nas niż Macron"

Francuski europoseł Gilles Lebreton skomentował na Twitterze działania polskiego rządu ws. wprowadzenia stanu wyjątkowego na obszarze części województwa podlaskiego i lubelskiego. - Polska jest bardziej wiarygodna niż Macron w chronieniu nas przed nadchodzącą afgańską falą migracyjną - napisał polityk na Twitterze.
Gilles Lebreton Francuski europoseł:
Gilles Lebreton / screen YT - Groupe Identité et Démocratie

O wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Polsce poinformowały francuskie media.

 

Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał w czwartek dekret o wprowadzeniu 30-dniowego stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią, obawiając się masowego napływu migrantów i w oczekiwaniu na zbliżające się rosyjskie ćwiczenia wojskowe - poinformował jego rzecznik. 

Kilka tysięcy migrantów, głównie z Bliskiego Wschodu, przekroczyło w ostatnich miesiącach granicę białorusko-unijną na Litwę, Łotwę i do Polski, przy czym UE podejrzewa, że jest to jakaś forma odwetu reżimu w Mińsku za sankcje UE. "Sytuacja na granicy jest trudna i niebezpieczna. (...) Musimy podejmować takie decyzje i dbać o bezpieczeństwo Polski i UE" - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski

- donosi francuski portal LeFigaro. Właśnie doniesienia tego medium skomentował francuski europoseł Gilles Lebreton, porównując wiarygodność Polski do wiarygodności francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona.

 

Polska jest bardziej wiarygodna niż Macron w bronieniu nas przed nadchodzącą afgańską falą migracyjną: próbuje ją zablokować na granicy białoruskiej! Brawo!

- napisał europoseł Lebreton na Twitterze.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura