REKLAMA

Rośnie poparcie dla PiS. Ten sondaż nie spodoba się Tuskowi [NAJNOWSZY SONDAŻ]

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 36,6 proc. głosów, Koalicja Obywatelska na 23,1 proc., a Polska 2050 - na 11, 5 proc. - wynika z sondażu IBRIS dla Onetu. Do Sejmu weszłaby także Lewica i Konfederacja, które popiera po 8 proc. ankietowanych.
 Rośnie poparcie dla PiS. Ten sondaż nie spodoba się Tuskowi [NAJNOWSZY SONDAŻ]
/ fot. Flickr / European People's Party / CC BY 2.0

Jak podaje Onet, gdyby wybory odbywały się w tę niedzielę, PiS mógłby liczyć na 36,6 proc. głosów, czyli o 3 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu przeprowadzonym pod koniec lipca. Na drugim miejscu znalazłaby się KO z poparciem na poziomie 23,1 proc., co oznacza spadek o 3,1 pkt proc.

Na trzecim miejscu znalazłaby się Polska 2050 z poparciem wynoszącym 11,5 proc.

8 proc. ankietowanych deklaruje, że oddałoby swój głos na Lewicę. Na takie same poparcie - 8 proc. może liczyć Konfederacja. Onet zaznacza, że oznacza to wzrost poparcia dla Konfederacji o 2,6 pkt proc. względem poprzedniego sondażu.

Zgodnie z badaniem do Sejmu nie dostałby się PSL-Koalicja Polska, na który chce głosować 4,4 proc. ankietowanych.

8,4 proc. respondentów nie jest zdecydowanych na kogo zagłosować.

Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę 47,8 proc. respondentów zdecydowanie wzięłoby w nich udział, zaś "raczej tak" 11,8 proc. osób. Prawie 14 proc. osób raczej nie wzięłoby udziału w wyborach, natomiast 21,2 proc. zdecydowanie nie poszłoby do urn. Waha się 5,2 proc. badanych.

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS dla Onetu na próbie 1100 osób w dniach 3-4 września 2021 r. metodą CATI (wywiady kwestionariuszowe wspomagane komputerowo).


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura