REKLAMA

"Proszę się nie czepiać Panie Mecenasie!". Giertych ma trudne pytanie do Sterczewskiego, Jachiry i Nitrasa

Ostatnie tygodnie nie były pasmem wizerunkowych sukcesów opozycji. Zauważył to nawet jej stały kibic Roman Giertych.
Roman Giertych
Roman Giertych / Screen YouTube

Sondaże wskazują już na trend wzrostowy w przypadku notowań Prawa i Sprawiedliwości i trend spadkowy w przypadku notowań Platformy Obywatelskiej, która po powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki, miała być "skazana na sukces".

Zapewne notowaniom głównej partii opozycyjnej nie pomogły harce posłów Koalicji Obywatelskiej Franka Sterczewskiego i Klaudii Jachiry przy granicy z Białorusią, gdzie trwa kryzys związany z przemytem ludzi przez białoruskie służby. Utrudnianie pracy polskim służbom nie przypadło do gustu Polakom, a ostre "przyziemienie" posła Sterczewskiego, który usiłował uciec pogranicznikom, nie dodało powagi KO.

Również tzw. "Campus Polska", który był niezłym pomysłem na przyciągnięcie młodych wyborców, utonął w morzu gaf i kontrowersyjnych wypowiedzi polityków opozycji starszego pokolenia, którzy chcieli się w jego blasku ogrzać. Bodaj najjaskrawszym tego przykładem była wypowiedź Sławomira Nitrasa, który nawoływał do "opiłowywania katolików z przywilejów".

- @SlawomirNitras @JachiraKlaudia @f_sterczewski. Mam do Państwa pytanie. Czy wskazywany od kilku dni kilkuprocentowy wzrost poparcia dla PiS jest Państwa zdaniem związany z ostatnimi Państwa wystąpieniami, czy nie?

- pyta na Twitterze Roman Giertych

- Proszę się nie czepiać Panie mecenasie!

- szydzi Dominik Tarczyński


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura