[VIDEO] Wzruszające przemówienie gen. Tomasza Pragi dowódcy SG: Czy nasza winą jest to, że chronimy granic Ojczyzny?!

Podczas dzisiejszej konferencji Premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego i dowódcy Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi ten ostatni we wzruszającym przemówieniu, stanął w obronie funkcjonariuszy i żołnierzy
gen. dyw. SG Tomasz Praga [VIDEO] Wzruszające przemówienie gen. Tomasza Pragi dowódcy SG: Czy nasza winą jest to, że chronimy granic Ojczyzny?!
gen. dyw. SG Tomasz Praga / (sko) PAP/Piotr Nowak

- Chciałbym również powiedzieć o jeszcze jednej rzeczy. Chciałbym podziękować wszystkim funkcjonariuszom Policji, żołnierzom Wojska Polskiego i funkcjonariuszom najbliższej mojemu sercu Straży Granicznej. Jesteście wierni rocie ślubowania, strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczpospolitej Polskiej nawet z narażeniem życia. Robicie to codziennie. I za to Wam dziękuję. Jestem dumny, jest to dla mnie ogromny honor i zaszczyt, że mogę stać na czele tak wspaniałej formacji. 

Jest mi po ludzku żal i przykro, kiedy z wielu ust jesteśmy atakowani, obrażani, ale obiecuję, ze zawsze będziemy stali za funkcjonariuszami, zawsze będziemy ich bronić. Bo czy naszą winą jest to, ze jesteśmy wierni rocie ślubowania? Czy naszą winą jest to, że chronimy granic Ojczyzny? Chyba nie.

Ja proponuję żeby wszystkie osoby, które mają wątpliwości, odpowiedziały sobie na to pytanie same, w zaciszu domowym. Bo funkcjonariusze ciężko służą, są daleko od swoich rodzin. Rodziny też to przeżywają. Czy to jest nasza wina? Robimy to co do nas należy. Nic więcej. Chronimy naszych obywateli. I granic. Tak jak przewiduje to ustawa. I za to im [funkcjonariuszom i żołnierzom - przyp. red.] dziękuję i chylę przed nimi czoła.

- mówił wyraźnie wzruszony gen. SG Tomasz Praga


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe