Dlaczego Beata K. po zatrzymaniu nie trafiła na izbę wytrzeźwień? Rzecznik mokotowskiej policji odpowiada

W ubiegłym tygodniu media obiegły sensacyjne informacje o zatrzymaniu przez policję 61-letniej kobietę, która prowadziła auto pod wpływem alkoholu. Miała aż 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Niedługo później okazało się, że za kierownicą siedziała słynna wokalistka i liderka zespołu Bajm Beata K. Co ciekawe, piosenkarka po badaniu nie została zabrana na izbę wytrzeźwień, ale wróciła do domu. O to, dlaczego tak się stało, zapytał dziennik "Fakt" rzecznika mokotowskiej policji.
 Dlaczego Beata K. po zatrzymaniu nie trafiła na izbę wytrzeźwień? Rzecznik mokotowskiej policji odpowiada
/ fot. Serecki - Wikipedia CC BY-SA 4.0

Przypomnijmy: Mokotowscy policjanci zatrzymali 61-letnią kobietę podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kobietę kierująca ciemnym bmw zauważył jadący za nią 26-latek podróżujący ze swoją partnerką. Uczestnicy ruchu byli świadkami tego, jak bmw jechało zygzakiem, przekraczając oś jezdni i odbijało się od krawężników. Sami zajechali drogę nietrzeźwej na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Batorego w Warszawie, uniemożliwiając dalszą podróż nietrzeźwej i wezwali policjantów. Badanie policyjnym alkotestem wykazało, że kobieta miała około 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozi jej kara do 2 lat więzienia oraz utrata uprawnień.

 

Wiem, że was zawiodłam. Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że muszę ponieść konsekwencje tego, co się stało 

– napisała na swoim Instagramie wokalistka zespołu Bajm.

Czytaj więcej: Beata K. wydała oświadczenie. „Wiem, że was zawiodłam (…) Bardzo się tego wstydzę”

 

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego Beata K. po badaniu alkomatem nie trafiła na izbę wytrzeźwień, tylko została zwolniona do domu. Sprawę wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" podkom. Robert Koniuszy. 

 

Pani Beata nie różni się od zwykłego Kowalskiego sprzedającego pączki na rogu 

- podkreślił policjant. Dodał, że zgodnie z obowiązującymi procedurami wokalistka nie kwalifikowała się do przewiezienia na izbę wytrzeźwień - miała przy sobie dokumenty i nie istniało ryzyko, że będzie próbowała zbiec przed złożeniem wyjaśnień.

 

Do izby przewozi się osobę, którą zabiera się z parku, która pozostawiona stwarza zagrożenie dla swojego życia i zdrowia, bądź zdrowia innych. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z kierowcą znanym, posiadającym adres zamieszkania, z dowodem osobistym. Nie było żadnych przesłanek, które by wskazywały, że nie przyjdzie złożyć wyjaśnień, ucieknie czy zatrze ślady 

- wyjaśnił Koniuszy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe