[video] Dramatyczna scena we Wrocławiu. Podejrzany uciekający przed policją prawie potrącił mężczyznę z dzieckiem

Do sieci trafiło nagranie z nieudanej interwencji policji we Wrocławiu - funkcjonariusze usiłowali zatrzymać podejrzewanych o kradzież mienia mężczyzn, którzy znajdowali się w samochodzie. Interwencja niestety nie zakończyła się sukcesem; mogła za to kosztować życie lub zdrowie niewinnych osób.
 [video] Dramatyczna scena we Wrocławiu. Podejrzany uciekający przed policją prawie potrącił mężczyznę z dzieckiem
/ screen video Twitter

Na nagraniu widzimy, jak policjanci otoczyli samochód marki Toyota, w którym znajdował się podejrzany o przestępstwo mężczyzna. Niestety, interwencja funkcjonariuszy nie tylko nie zakończyła się zatrzymaniem podejrzanego, ale sprowokowała go wykonania bardzo niebezpiecznego manewru, który mógł zakończyć się potrąceniem mężczyzny z dzieckiem. Kierowca Toyoty podjął bowiem próbę ucieczki przez chodnik. Całe zdarzenie widzimy na poniższym nagraniu.

 

 

 

Głos w sprawie zabrała także wrocławska policja. Publikujemy oświadczenie funkcjonariuszy:

 

Dzisiaj około godziny 14.00, wrocławscy policjanci otrzymali informację od jednego z mieszkańców, który na ulicy Zwycięskiej rozpoznał kilku sprawców kradzieży mienia dokonanej na jego szkodę. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce i zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzież.

Natomiast kolejny z domniemanych sprawców, na widok policjantów podjął próbę ucieczki samochodem. Nie reagował na wielokrotnie wydawane przez mundurpwych wyraźne sygnały do zatrzymania i w pewnym momencie, ruszył gwałtownie z parkingu, na którym się znajdował. Policjanci oddali w sposób bezpieczny jeden strzał z broni służbowej w oponę, celem zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna ten oddalił się i jest w chwili obecnej poszukiwany przez funkcjonariuszy. Równolegle na miejscu zdarzenia policjanci prowadzą czynności procesowe w związku z zaistniałą sytuacją. Mają one na celu między innymi zebranie materiałów, które pomogą w odtworzeniu przebiegu tego zdarzenia.

Spośród osób biorących w nim bezpośredni udział, ani też naocznych świadków, nikt nie odniósł żadnych obrażeń. 

Dwie zatrzymane osoby zostały umieszczone w policyjnym areszcie. Będą wobec nich prowadzone czynności dotyczące sprawy kradzieży oraz dzisiejszych wydarzeń.

Po zakończeniu wszystkich czynności przez funkcjonariuszy, będziemy przekazywać więcej informacji w tej sprawie

- głosi komunikat policji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe